ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Josef Lada - Vodník (popis obrazu) (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Obraz od Josefa Lady a jednalo se o popis vybraného Ladova obrázku

Josef Lada byl bezesporu jeden z nejlepších českých malířů. I proto jsem se rozhodl popsat jeho obraz s názvem Vodník, protože si myslím, že se jedná o jednu z jeho nejznámějších maleb vůbec.

V popředí obrazu sedí na vrbě nad rybníkem vodník. Je oblečený do zeleného kabátku, zelených kalhot a i čepku má stejné barvy. Kouří dýmku, zatímco mu z kabátu padají kapičky vody do rybníka.
Sluníčko pomalu zapadá a lesy už potemněly. Tajemný hrad v dáli teď vypadá strašidelněji než kdy jindy.
Ještě ale není tak pozdě, protože v chaloupce u rybníka se ještě nesvítí. Ta má jen pár maličkých okének a slaměnou střechu. Základ celého domu byl kdysi bílý, teď už však poněkud zestárl a bílá barva domu lehce zešedivěla.

Josef Lada - Vodník

Vypadá to, jako by vodník upřeně hleděl směrem na dům a nad ním se tyčící hrad. Kouř z jeho dýmky stoupá do oblak. I přesto je ale obloha krásně modrá. Vodník sedí přímo v mezírce mezi dvěma temnými kopci.

Obraz na mě působí nadpřirozeně, je krásně namalovaný a každý si ho musí hned oblíbit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 19.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Josef Lada - Vodník (popis obrazu) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­