ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Josef Lada - Ponocný (popis obrazu) (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Obraz od Josefa Lady a jednalo se o popis vybraného Ladova obrázku

Rozhodl jsem se popsat obrázek s názvem Ponocný od Josefa Lady, jenž je mým oblíbeným malířem a jehož každý obraz mi přijde něčím výjimečný.

Josef Lada - Ponocný

V popředí obrazu stojí ponocný, který troubí na lesní roh. Oblečený je do dlouhého kabátu, jenž mu sahá až po kotníky. Na rukou má navlečeny zelené rukavice. V jedné ruce drží hůl, o níž se opírá, a ve druhé zmíněný lesní roh. Po svém boku má velkého černého psa, který je ve střehu. I přestože je pozdě večer, ve všech oknech se svítí.

Obloha je zatažená se spoustou mraků. Malé a kulaté vločky sněhu pomalu dopadají na zem. Domy jsou krásně malované a jejich okna plná světel. Pod zasněženým kopcem stojí vysoký kostel. Střechy domů jsou rovněž posypané sněhem, ale z jejich komínů se nekouří, ačkoliv se všude svítí. Jen okna kostela jsou potemnělá. Ve sněhu můžeme vidět pouze stopy ponocného a jeho věrného společníka. Na levé straně obrazu se nachází kousek něčeho, co vypadá jako kašna nebo fontána.

Celý obraz působí příjemnou zimní atmosférou. Na člověka úplně dýchne ona stará, krásná vánoční atmosféra.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Josef Lada - Ponocný (popis obrazu) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­