ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.42
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Josef Lada - Peklo (popis obrazu)

  • 1955 (kvaš na kartonu - 26,5 x 43 cm)
  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Obraz od Josefa Lady a jednalo se o popis vybraného Ladova obrázku

Rozhodl jsem se popsat obraz Peklo od mého oblíbeného malíře Josefa Lady.

V samém středu obrazu jsou vyobrazeny dveře do pekla, před nimiž stojí Lucifer. Má šedou pleť a zlaté rohy, které částečně schovává pod černým kloboukem. Je oblečen do zelené vesty a červených kalhot. Botu má každou jinou, jednu oranžovou a druhou hnědou. V ruce svírá modrý čtyřzubec. Pekelníkův ocas je stočený a dlouhý až na zem. Vedle něj postává malý hnědý čertík se zlatými růžky.

Josef Lada - Peklo

Brána do pekla - velké hnědé dveře jsou otevřené. Jejich okraje mají rudě červený nádech. Na každé straně dveří stojí jeden strážce pekla. Oba dva vypadají úplně stejně - mají šedou pleť, zlaté rohy a na sobě zelené kalhoty a červené vesty, lemované zlatými knoflíky i rukávy. Oba strážci mají podobně jako Lucifer každou botu jinou, jako by si je navzájem vyměnili. Ve svých rukou svírají zlatý trojzubec.

Podlaha kolem dveří je šedá, zeď, před kterou stoji čerti, má tmavě černou barvu.

Celý obraz působí tajemně, koneckonců je na něm vyobrazené peklo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Josef Lada - Peklo (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­