ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 166x Prosím, ohodnoť práci

Boj s obrazem

- lyrický popis

Španělský malíř, sochař a scénický výtvarník. Podle André Bretona si vytvořil "nejsurrealističtější styl ze všech surrealistů". Sice nevím, co je to surrealismus, ale obraz Zpívající ryba od Joana Miróa mě zaujal na první pohled. Teď vám popíšu své dojmy z obrazu.
Velký štětec namočil do zeleného rybníka a začal první čáry na obloze. Zelená břečka se rozpíjela na bílé ploše. "Ha", slunce vysvitlo a prozářilo břečku skrz na skrz, noční obloha se začervenila a později i zrůžověla.
Slunce zapadlo a z modré oblohy vysvitly hvězdy. Ale co to - hvězdy jsou černé! Co jim to udělali? I malíř se diví! Nemohl to tak nechat. Ponořil štětec do sněhu a začal bojovat. Bojoval. Přetíral žabinec bílým sněhem, ale podlehl. Když nemůžeš vyhrát, přidej se. Nebudu bojovat, poddám se. Svůj meč ponořil hluboko do černé tmy. Vytasil černotu a položil ji na obraz.
Táhl směrem k východu. V domnění, že se slunce rozzlobí a znovu vysvitne, ale nic. Černá barva zaplavovala čím dál tím větší část obrazu. Když malíř dokončil své dílo, popošel a spatřil rybu. Stačilo doplnit jen velké okno do její duše.
I malíř byl zděšen, co namaloval. "Zděšen" - spíš potěšen, viděl naději. Sice se poddal osudu, ale ten mu ukázal, že vše má smysl. To se mně líbí na obrazu nejvíce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: , 20.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Boj s obrazemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­