ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 157x Prosím, ohodnoť práci

Vodník a pstruh

Žil byl jeden červený vodník, jehož synem byl rázovitý, ale docela obyčejný pstruh. Každý večer vodník pstruha posílal pro jeho lepší kondičku, aby běžel, kam chtěl a jak dlouho chtěl, dokud nepřinese něco zajímavého domů. A tak se stávalo, že vodníkův syn - pstruh byť se vracel z procházek značně znaven a špinavý, svůj úkol však vždy svědomitě plnil. Někdy byl domů donesen kýbl popelu a sazí, jindy pstruh přikvačil s krabicí zlomených ohryzaných tužek neposedných školáků, roztrhaný ubrus a jak jinak - taktéž zkažená vejce.
Jednoho večera si však vodník uvědomil, jaké všední a všude k dostání věci mu jeho milý syn nosí. Vodník se zhrozil, jelikož jej okamžitě napadlo, že pstruhovy obyčejné dary znamenají, že otec ztrácí na syna vliv a svou autoritu. I zavolal si pstruha a pravil mu: "Mám hlad, chlapče, buď mi ihned doneseš něco pořádného a živého k snědku, nebo slupnu já Tebe!" Ajajajajaj. Teď měl nahnáno pstruh a hnán vpřed strachem o své nebohé chutné tělo, hodil ploutve na hřbet a pádil kamsi do neznáma.
Doběhl až do luxusní restaurace, kde si vyhlédl parádní tučné kraby. Ale co se nestalo, pstruhovi do cesty se postavila uklízečka, zaměstnankyně oné restaurace, a pstruh vzal místo krabů ji.
Doma vodník spráskl ruce a zabědoval: "I ty Janku! Cos to zas vyved?" Poté znechucený a zdrcený vodník složitě vysvětloval uklízečce nedorozumění, které vzniklo. Pstruh se právě chystal se nenápadně po anglicku vytratit, když tu ho zmerčila uklízečka a dala mu co proto. V zápalu rozhořčení a vzteku ještě stačila vykřiknout: "A se pstruhy definitivně končím!!!" A zvědaví sousedé za okny tuto památnou větu i celou pikantní story zaslechli a pověděli ji všem svým známým, které potkali. Od doby, co tahle fáma koluje mezi lidmi, tak se lidé přestali se pstruhy bavit a dokonce se jimi spousty i krmí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 28.06.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vodník a pstruhMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­