ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Werner von Blomberg

Werner Eduard Fritz von Blomberg se narodil 2. září 1878 v pruském Stargardu (v dnešním Polsku). Vstoupil do německé armády a sloužil jako podporučík u 73. střeleckého pluku. V letech 1904-1907 studoval na vojenské akademii, posléze se roku 1908 stal členem generálního štábu. Na začátku první světové války sloužil jako štábní důstojník u 19. záložní divize. Bojoval na západní frontě, kde získal vyznamenání Pour le Mérite (= Za zásluhy; neformálně známé rovněž jako Modrý Max). Na konci války, ve které padli oba jeho bratři, měl hodnost majora. Po válce zůstal v armádě.

Roku 1920 byl povýšen na podplukovníka a jmenován náčelníkem štábu u döberitzké brigády. O pět let později jmenoval generál Hans von Seeckt von Blomberga náčelníkem armádního výcviku. V roce 1927 byl povýšen na generálmajora a jmenován náčelníkem tzv. Vojskového úřadu (Truppenamt bylo krycí označení generálního štábu v době, kdy jej Němci měli zakázaný Versailleskou smlouvou). V této pozici měl střety s Kurtem von Schleicherem, následně byl roku 1929 odvelen do Východního Pruska do podřízenosti generála Waltera von Reichenau. Roku 1932 byl vedoucím německé delegace na konferenci o odzbrojení v Ženevě.

V roce 1933 ho Adolf Hitler jmenoval ministrem obrany, o dva roky později dokonce i ministrem války a vrchním velitelem armády. Byl to Blombergův nápad, aby vojáci přísahali věrnost přímo Adolfu Hitlerovi.
V dubnu 1936 se von Blomberg stal prvním Hitlerovým polním maršálem. Hermann Göring žárlil na von Blombergovu moc, takže pověřil gestapo pátráním po kompromitujících informacích z jeho soukromí. V lednu 1938, po zjištění, že Göring hodlá zveřejnit fakta o tom, že jeho nová manželka je bývalá prostitutka, von Blomberg rezignoval.

Po druhé světové válce byl zajat spojeneckými jednotkami, které ho předaly norimberskému soudnímu dvoru. Zemřel ve vazbě 13. března 1946.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.10.2016

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Werner von BlombergMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­