ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Vytváření zákonů

Všechny společnosti potřebují pravidla, jimiž stanovují práva a povinnosti svých členů. Veřejné zákony tak činí ve vztahu jedince k vládě. Různá odvětví veřejného práva se překrývají, ale mohou být rozdělena na trestní, ústavní, správní a mezinárodní právo.
Zákony jsou obvykle výsledkem kompromisu a diskuse v zákonodárném sboru daného státu. Vytvoření konečné formy zákona často vyžaduje hodně času a peněz.

Prvopočátkem všech zákonů je myšlenka. Tyto myšlenky mohou být pro dobro celé společnosti nebo mohou odrážet vyhraněné názory určité části společnosti. Mohou se formovat nátlakové skupiny a organizují se petice, aby pro daný názor byla získána podpora a aby byl problém uveden v obecnou známost. Průkazná podpora lidu může přesvědčit politického zástupce dané skupiny, aby návrh podpořil, a tím se také zvýší přesvědčivost návrhu v očích zákonodárného sboru.
Když byl osloven politický zástupce, jenž považuje daný návrh za užitečný nebo je-li zřejmé, že návrh má významnou podporu veřejnosti, může politický zástupce podat návrh zákonodárnému sboru jako návrh zákona.

Jakmile přijme politický zástupce dané pojetí a snaží se prosadit daný názor, přicházejí na řadu vyjednávání a kompromisy. Politický zástupce musí přesvědčit ostatní členy zákonodárného sboru, že daná myšlenka je hodnotná. Fungují-li dobře nátlakové skupiny, pak myšlenka nabude značné důležitosti a bude mít větší šance na úspěch.
V této době již byla rozvinuta do předlohy zákona pro projednávání v parlamentě neboli do návrhu zákona, který musí soutěžit s ostatními návrhy zákonů o diskusní čas v zákonodárném sboru. V těchto fázích může být pozměněn, aby byl přijatelnější pro ostatní politické zástupce.
Pak návrh konečně vystupuje ze zákonodárného sboru a stává se zákonem. Tímto způsobem se tedy z myšlenky stane zákon.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 29.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vytváření zákonůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­