ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Rasa

Rasa je biologická odlišnost, která vznikla v průběhu vývoje člověka. Projevuje se odlišnou barvou pleti, očí, vlasů, lidské podoby a tělesné stavby. Důležitou otázkou v pohledu na rasu je, zda jsou značné genetické rozdíly v populaci opravdu důležité.

Genetikové tvrdí, že rasové skupiny se liší počtem různých genů. Vědci objevili, že podle genetického uspořádání jsou mezi lidmi jen malé rozdíly. Ve skutečnosti jsou genetické rozdíly mezi rasami nepatrné ve srovnání s často obrovskými rozdíly mezi jednotlivými lidmi.

Geny se genetickým tokem přenášejí i z jedné populace do druhé; tento tok genů není ovlivněn faktory prostředí. Třebaže lidstvo vždy charakterizovala velká proměnlivost, genový tok má v lidské evoluci sjednocující vliv: zmenšují se rozdíly mezi rasami a upevňuje se proměnlivost uvnitř ras. Některé genetické teorie obecně vyvracejí dosavadní pojetí rasy. Odlišnost lidí různých částí světa se pak vysvětluje tak, že neexistují rasy, pouze genetické křivky. Genetické křivky zobrazují četnost určitých genů v populaci: ta se obvykle liší na různých kontinentech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 14.03.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
RasaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­