ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Joachim von Ribbentrop

Ulrich Friedrich Wilhelm Joachim von Ribbentrop se narodil 30. dubna 1893 do důstojnické rodiny ve Weselu v severozápadní části německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Plynně ovládal francouzštinu i angličtinu a nějakou dobu žil v zahraničí. Během první světové války dosáhl hodnosti poručíka a byl vyznamenán Železným křížem. Jistou dobu sloužil v Konstantinopoli (Cařihrad, dnes Istanbul) jako štábní důstojník.

V roce 1932 coby úspěšný obchodník s vínem vstoupil do NSDAP. Čtyři roky předtím se setkal s Adolfem Hitlerem a udělal na něj dojem svou znalostí mezinárodních vztahů. Stal se Hitlerovým oblíbeným poradcem v této oblasti a zároveň i jeho obdivovatelem.
30. května 1933 dostal hodnost SS-Standartenführera.

V letech 1935-1936 byl zplnomocněným ministrem, spolutvůrcem anglicko-německé námořní smlouvy (1935) a Paktu proti Kominterně (1936, Komunistická internacionála zvaná též jako Třetí internacionála).
V srpnu 1936 byl jmenován velvyslancem ve Velké Británii. Během tamního pobytu jeho syn Rudolf von Ribbentrop navštěvoval školu v londýnském Westminsteru.

Roku 1938 nahradil ve funkci ministra zahraničních věcí Konstantina von Neuratha. Hrál důležitou roli při obsazení Čech a Moravy (1939), při uzavření sovětsko-německého paktu o neútočení (pakt Molotov-Ribbentrop) a v dalších diplomatických aktivitách předcházejícím útoku na Polsko.
Na konci války byl admirálem Dönitzem propuštěn ze státních služeb.

V roce 1946 byl odsouzen norimberským soudem k trestu smrti. Vzhledem k tomu, že Hermann Göring spáchal sebevraždu (spolknutím kyanidové kapsle) několik hodin před vykonáním rozsudku, byl Joachim von Ribbentrop 16. října 1946 popraven jako první. Jeho poslední slova prý zněla: "Bože, chraň Německo! Přeji si, aby Německo našlo své postavení v Evropě a aby bylo dosaženo porozumění mezi Východem a Západem. Přeji světu mír."

V roce 1954 vyšly Ribbentropovy paměti Mezi Moskvou a Londýnem (Zwischen London und Moskau: Erinnerungen und letzte Aufzeichnungen; Aus dem Nachlass herausgegeben von Anneliese von Ribbentrop).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Joachim von Ribbentrop







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)