ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Joachim von Ribbentrop

Ulrich Friedrich Wilhelm Joachim von Ribbentrop se narodil 30. dubna 1893 do důstojnické rodiny ve Weselu v severozápadní části německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Plynně ovládal francouzštinu i angličtinu a nějakou dobu žil v zahraničí. Během první světové války dosáhl hodnosti poručíka a byl vyznamenán Železným křížem. Jistou dobu sloužil v Konstantinopoli (Cařihrad, dnes Istanbul) jako štábní důstojník.

V roce 1932 coby úspěšný obchodník s vínem vstoupil do NSDAP. Čtyři roky předtím se setkal s Adolfem Hitlerem a udělal na něj dojem svou znalostí mezinárodních vztahů. Stal se Hitlerovým oblíbeným poradcem v této oblasti a zároveň i jeho obdivovatelem.
30. května 1933 dostal hodnost SS-Standartenführera.

V letech 1935-1936 byl zplnomocněným ministrem, spolutvůrcem anglicko-německé námořní smlouvy (1935) a Paktu proti Kominterně (1936, Komunistická internacionála zvaná též jako Třetí internacionála).
V srpnu 1936 byl jmenován velvyslancem ve Velké Británii. Během tamního pobytu jeho syn Rudolf von Ribbentrop navštěvoval školu v londýnském Westminsteru.

Roku 1938 nahradil ve funkci ministra zahraničních věcí Konstantina von Neuratha. Hrál důležitou roli při obsazení Čech a Moravy (1939), při uzavření sovětsko-německého paktu o neútočení (pakt Molotov-Ribbentrop) a v dalších diplomatických aktivitách předcházejícím útoku na Polsko.
Na konci války byl admirálem Dönitzem propuštěn ze státních služeb.

V roce 1946 byl odsouzen norimberským soudem k trestu smrti. Vzhledem k tomu, že Hermann Göring spáchal sebevraždu (spolknutím kyanidové kapsle) několik hodin před vykonáním rozsudku, byl Joachim von Ribbentrop 16. října 1946 popraven jako první. Jeho poslední slova prý zněla: "Bože, chraň Německo! Přeji si, aby Německo našlo své postavení v Evropě a aby bylo dosaženo porozumění mezi Východem a Západem. Přeji světu mír."

V roce 1954 vyšly Ribbentropovy paměti Mezi Moskvou a Londýnem (Zwischen London und Moskau: Erinnerungen und letzte Aufzeichnungen; Aus dem Nachlass herausgegeben von Anneliese von Ribbentrop).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.10.2016

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Joachim von RibbentropMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­