ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.59
Hodnoceno: 199x Prosím, ohodnoť práci

Zimní krajina (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019
  • líčení zimní krajiny (funkce výchozího textu inspirativní)

Tak už je tu zase zima. Krásný, bílý sníh se leskne na stříškách domků a kostela, jehož vížka pokrytá bílou peřinou právě odbíjí poledne. Maminky svolávají své ratolesti k obědu, takže ulice je téměř prázdná. Sněhové vločky dopadají na hustý smrkový les, na domky a na pouliční lampy. Jenže sníh nemusí být jen ta krása, co se leskne. Někdy je ho totiž příliš. Potom se nám nohy často zabořují do obrovských závějí, pod kterými může ležet jakákoli živá bytost. Kdyby ale nebylo této, jinak hezké záležitosti, nebyla by to pro nás ta pravá zima. Do tohoto období patří samozřejmě také Vánoce. Spousta dětí už od začátku prosince tvrdí, že se nedočká dárečků, přitom spousta z nich nemá tušení, proč Vánoce mají být štědré, ale nevědí i mnoho dalších věcí týkajících se Štědrého dne. Krajina by v tyto svátky měla být pokrytá sněhem, abychom byli nabiti tou správnou vánoční atmosférou, což se stává málokdy. A tak můžeme čekat, až přijdou ty tolik očekávané bílé Vánoce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Beruška, 25.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní krajina (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­