ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Zima (4)

  • líčení s prvky vypravování

Mým nejoblíbenějším ročním období je zima. Hodně lidí se teď asi ptá, proč zrovna ta? Dovolte mi vám přiblížit krásu zimy i z mého pohledu.

Když se ráno probudím a všude kolem je chladno, jen pod mou peřinou mám teplo, vůbec se mi nechce vylézt a zatopit. Jakmile se však odhodlám splnit tento náročný úkol a vstanu, spatřím z okna, jak venku "chumelí". Ihned mi poskočí srdce radostí. "Ještěže je víkend," pomyslím si, "alespoň můžu vyběhnout ven." Nejdříve se však musím pořádně obléct. "Navleču" na sebe několik vrstev a hurá se psem do lesa.
Napadaný sníh křupe pod každým mým krokem. Jaká je to nádhera! Sněžilo celou noc a teď už trochu polevuje, proto mohu vidět lesy schované pod bílou pokrývkou. Listnaté stromy, jež ke konci podzimu vypadaly chudě, jsou dnes oděné do bílých šatů a každý z nich soutěží o to být co nejkrásnější. Na široké cestě mezi stromy vidím děti na saních, bobech nebo lopatě.

Pomalu pokračuji podél zamrzlého potoka, na němž by se dalo klouzat, kdyby z ledu netrčely kameny. Škoda. Za dalším zákrutem už neslyším ani výskající a radující se děti. Jaká krása! Takový klid už tu dlouho nebyl, a to sem chodím každou chvíli. Ještě pár kroků a jsem z lesa venku. Najednou se přede mnou rozprostírá uchvacující krajina, která se táhne až někam do dáli. Pro cestu nazpět si vybírám město. Zde vidím, jak lidé odmetají sníh z chodníků, aby se dalo procházet nebo jak po silnici jedou pluhy, aby mohla auta bezpečněji a rychleji projíždět.

Ach jo! Je smutné, že na takovouto zimu už jen vzpomínám! Asi budu muset jet za sněhem na hory...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: J. Kloudová, 01.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zima (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­