ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Západ slunce (2)

Zpod dlouhých záclon visících na oknech mého pokoje se linula slabá záře.
Při touze podívat se na tu krásu lépe než přes okenní tabulky, vyšla jsem na kopec tyčící se nad vesnicí. Slunce se koupalo v rudé lázni. Denní hvězda našich životů nám dávala sbohem, když se v rudé slávě ztrácelo za obzorem. Mou duši zalila medová poleva utišujícího pocitu. Přišlo mi, jako by se mé nitro houpalo na obloucích nadýchaných červánkových peřin unaveného slunce.
Zapadající kotouč sebou odnesl i poslední ptačí symfonii. Nastalo nezvyklé ticho, ale představení úchvatné noční proměny se nechtělo vzdát své zajímavosti a dále představovalo šperky večerní oblohy. Tma se snášela v průsvitných šatech protkaných měsíčními nitěmi nesměle na zem. Zdráhavě jsem se zvedla z pozůstatku stromu, který pro mě byl po celou dobu jako trůn šlechtice, jenž měl tu čest pozorovat drahocenný jev z pokladny nočního světa. Měsíc v úplňku mi byl světluškou při mém odchodu.
Záře luny se odrážela v mých očích v tom okamžiku, kdy jsem neodolala a dovolila si ještě jeden letmý pohled na zářící maják uprostřed temného moře nastávající noci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terka138, 21.10.2011

   
­­­­

Slohová práce Západ slunce (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Západ slunce (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­