ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Vodňanský rybník

Na příjemně vyhlížejících březích často nesedával ani jeden člověk. Rybník byl jako osamocený voják vracející se z bitvy. Jeho vousy, vlnící se v mírném vánku, zpívaly šumivé ukolébavky pro lidi, kteří se k rybníku vydali za šera, aby se podívali, jak zlatý kotouč zapadá za temnou rodinku hor a ukládá se ke spánku stejně jako celá okolní krajina.

Toto nádherné prostředí je jako maminčina náruč. Pokud by měl snad někdo trápení na duši, rybník ho odplaví, i když je jeho hladina klidná a lesklá jako zrcadlo.

Vzadu, daleko za rybníkem, se majestátně tyčí tiché a vzdálené hory působící tajemným dojmem, protože vypadají, jako by měly kabát z mlhy.

Krajina u vodňanského rybníka se každý večer ukládá k slastnému odpočinku, ale než sklopí svá víčka, dává všem možnost zřít krásy podvečerního příšeří a blaženě sledovat, jak se mírný vánek prohání nad třpytivou vodní hladinou a připravuje své okolí na výlet do říše snů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barborka, 08.07.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vodňanský rybníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­