ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Vodňanský rybník

Na příjemně vyhlížejících březích často nesedával ani jeden člověk. Rybník byl jako osamocený voják vracející se z bitvy. Jeho vousy, vlnící se v mírném vánku, zpívaly šumivé ukolébavky pro lidi, kteří se k rybníku vydali za šera, aby se podívali, jak zlatý kotouč zapadá za temnou rodinku hor a ukládá se ke spánku stejně jako celá okolní krajina.

Toto nádherné prostředí je jako maminčina náruč. Pokud by měl snad někdo trápení na duši, rybník ho odplaví, i když je jeho hladina klidná a lesklá jako zrcadlo.

Vzadu, daleko za rybníkem, se majestátně tyčí tiché a vzdálené hory působící tajemným dojmem, protože vypadají, jako by měly kabát z mlhy.

Krajina u vodňanského rybníka se každý večer ukládá k slastnému odpočinku, ale než sklopí svá víčka, dává všem možnost zřít krásy podvečerního příšeří a blaženě sledovat, jak se mírný vánek prohání nad třpytivou vodní hladinou a připravuje své okolí na výlet do říše snů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vodňanský rybníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)