ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 111x Prosím, ohodnoť práci

Voda

Pramínek průzračné vody vytéká z nitra země. Zurčí a bublá. Vtéká do široké řeky, která se žene dolů. Řeka naráží na skálu a hledá skulinku, jíž by se mohla hnát dál. Proráží balvany a mění se v mohutný vodopád ledové vody. Padá z výšky a tříští se o kameny. Její proud se sebou nese kousky větví a špínu. Skáče do výšky a zase padá dolů. Voda potichu zpívá a stéká křivolakým údolím. Omílá břehy a nechává za sebou vůni horské říčky, která se nad ní vznáší. Přes hladinu se převaluje mlha a mizí mezi stromy. Proud ubývá na prudkosti a líně teče krajinou. Vytváří malou zátoku, kde vlnky tiše narážejí na břehy a vsakují se do země. Vodní hladina v záři poledního slunce mění barvy a láká ke koupání. Ale voda pospíchá dál. Putuje lesy a poli, prudkými kaňony a naráží do moře. Snaží se razit si dál cestu, ale síla z ní vyprchává. Sluneční paprsky ji proměňují v páru a ta stoupá tam, odkud přišla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stín tmy, 03.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­