ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Vesmír

Jen málokterý člověk má tu čest navštívit místa za hranicemi našeho vidění. Tam nahoře, vysoko nad našimi hlavami, je tolik míst a nových objevů, jež člověk nedokáže ani vlastními slovy popsat, že jen těžko by se dalo věřit tomu, že něco daleko za těmito hranicemi existuje.

Vydávám se se svojí raketou do neznámých míst vysoko nad našimi hlavami a dumám nad tím, co mě čeká a nemine.

Je to nádhera, pomalu stoupám výš a výš, až mi lidé pode mnou připomínají mravenečky v lese na mraveništi, po delší době mi i města přijdou tak malá jako drobky na kuchyňské lince od sušenek, které jsem jedla ještě dnes ráno. Dívám se malým okýnkem před sebe a vidím jen Slunce, modrou oblohu a barevná světla, domýšlím si, že je to odraz od polární záře, kterou jsem pozorovala včera v noci - a dnes, dnes je tak blízko mne, jako bych se jí mohla dotknout rukou, kousek si jí ukrojit a schovat na památku.

Opouštím naši zemskou sféru, všude kolem mě panuje tma, v dáli vidím planety, jak krouží kolem Slunce, a to žhne, jako by mě - vetřelce ve vesmíru - chtělo zahnat zpátky na Zemi.

Letím dál, až za hranice naší oběžné dráhy, kde naše planeta Země vypadá jako hlavička od špendlíku. Je neuvěřitelné, jak je naše planeta malá a přitom na ní může existovat tolik věcí. Cítím se tak sama, ale plná naděje, že snad najdu to, co hledám.

Všude kolem se pohybují planety, hvězdy i meteority a já stále letím kupředu. Jsou tu malé planetky, menší než naše Země, ale zbarvené do barev, jež mi berou rozum. Jak taková scenérie může existovat?

A pak to spatřím. V dáli, kde není ani živáčka, ani planetka, ani hvězda, ani vesmírný prach, kde vidím jen záři mihotajících se barevných světel, je objekt, kvůli kterému jsem se vydala na tuto expedici a na který do smrti nezapomenu. Tuhne mi krev v žilách. Červí díra. Malá. Krutá. Ale záhadná. Čekám na to, kde se ocitnu, až mě, malého človíčka s malou raketou, celou pohltí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikki, 23.06.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VesmírMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­