ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Sněhová vločka (2)

Sedím na lavičce v tmavém koutu parku. Svýma očima hladím modrou oblohu, která je jak čerstvě namalovaný obraz. Vychutnávám si ten pocit, kdy pozorujete miliony vloček, jak si poletují v krásně pomalé melodii. Mají čas... Pohupují se do rytmu a svou cestu si plnými doušky užívají. Při letu se občas pohladí a některé spolu zůstávají až do konce. Vidím, jak se snáší a něžně přikrývají vše kolem. Proměnily tento ne moc půvabný park v krásnou pohádkovou zemi.

Jaké to asi je být vločkou? Určitě nádherné. Také bych si chtěla poletovat sem a tam, poznávat nové a zajímavé věci, dívat se na nás lidi, jak si užíváme bílé peřiny. Proletět okolo holčičky, která si mě všimne, foukne do mě a řekne: "Ještě nepadej. Leť!" Já bych nabrala druhý dech a plula dál. Proháněla se mezi loukami, kopci a údolími. Vítr by si se mnou hrál. Často bych létávala s ptáky, kteří by mě brali na svá křídla a pomáhali mi překonat cestu přes zmrzlou řeku.

Ach, jak krásně vypadá zmrzlá a prochladlá krajina. Člověk si myslí, že je tu docela sám, on a jeho nekonečné představy.
Jedna z milionů vloček si vybrala právě mě. Dopadla mi na čelo a pozdravila mě svou mrazivou kapkou, jež právě líně stékala po mém nose a dopadla kamsi dolů. Ukončila svůj příběh, tak jako já končím tento...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kajuša, 24.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sněhová vločka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­