ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.08
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Silná bouře

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 znělo Krajina v bouři a jednalo se rovněž o líčení (subjektivně zabarvený popis)

Byl první letní den. Slunko svítilo a já se rozhodla vyrazit ven a užít si ten krásný pocit ze začátku léta, jenž na mě doléhal. Ovšem teplo venku ještě takové nebylo, proto jsem se ještě více oblékla, a vyrazila.

Procházím se lesní prosluněnou krajinou a poslouchám, jak nade mnou zpívají ptáci, po mém boku hučí potůček a vlasy mi přehazuje slabý vánek. Posadím se ke stromu, přemýšlím o všem, co se kdy stalo a snažím se vyčisti si hlavu. Z té únavy se mi chce spát, tak si na chvíli zdřímnu. Probudí mě až kapičky deště, které dopadají na můj unavený obličej. Pohlédnu vzhůru a vidím zataženou oblohu, z níž na zem dopadá drobný déšť. Ochlazuje se, tak se raději rozhodnu jít domů.

Při cestě domů se spustí ještě větší liják, začne foukat studený vítr, na obloze spatřím hrozivé blesky a v lese ustrašená zvířata, která pobíhají sem tam. Říkám si, že takovou bouři jsem ještě snad nikdy neviděla, a proto se raději rozeběhnu směrem k domovu. Slyším praskat stromy, jež ohýbá silný vítr. Nade mnou vidím ty hrozivé blesky, kterých se bojím, ale nechci si to připustit. Snažím se dostat co nejdříve do bezpečí. Konečně vyběhnu z lesa a doufám, že už to bude lepší. Za sebou zaslechnu neznámý zvuk, tak se ohlédnu. Spatřím padající strom. Strach se mě zmocní ještě víc a já opět přidám do kroku.

Když konečně dorazím domů, vyběhnu do svého pokoje, kde přemýšlím o tom, co se dnes všechno stalo. V lese jsem si hlavu sice vyčistila, ale také jsem si odnesla špatnou vzpomínku na silnou bouři.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 19.11.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Silná bouřeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­