ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

První sníh

Pořád nic. Mráz sice vládne už přes dva týdny ruku v ruce s Jinovatkou, ale po sněhu ani památky. Kéž by nás mocná Zima vyslyšela a začala konečně sypat to mrazivé bělostné peří ze svých nebeských peřin alespoň teď o Vánocích! Jak se však zdá, hodlá s tím nejspíš ještě pár dní otálet, ale kdo ví, třeba se nám přeci jen tohle přání už brzy splní...
Mé myšlenky pomalu přestávají vířit tím zběsilým tempem dnešního uspěchaného života. Konečně upadám do blažené náruče tvrdého, ničím nerušeného spánku, a proto mě v noci ani nevzbudí skučení větru. Nevidím, jak za oknem řádí dlouho potlačovaná sněhová vánice. Jak hustá záclona ušitá z vířících sněhových vloček zakrývá vše kolem a skrz ni jen matně pomrkávají pouliční lampy. Nevidím však ani, jak posléze vánici pomalu ubývají síly a začíná se zklidňovat, až nakonec "mele z posledního". Lampy už bojácně nepomrkávají, nýbrž odhodlaně a pevně shlížejí na nyní již klidnou vesnickou přírodu.
Ráno mě na tváři jemně pošimrá tenoučký paprsek zimního sluníčka. Tím mě probudí a pobídne, abych vstala a podívala se z okna. Jakmile to udělám, úplně mě z toho jiskřivého pohledu rozbolí mé ospalé oči. Celá krajina se oblékla do třpytivě bílého kabátu, ranní slunce na ni hledí svým zářivým okem a také se raduje z té kouzelné mrazivé nádhery.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barusch, 07.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
První sníhMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­