ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.98
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Proč se říká, že podzim přijíždí na strakaté kobyle?

Když se v zelené koruně mohutného stromu objeví první žloutnoucí listy, je všem jasné, že podzim upozorňuje na svůj brzký příchod. Zatímco poslední letní dny rychle ubíhají a slunce se od nás odvrací, začíná se červenat stále více listů. Snad se tak nezbarvují kvůli obdivu všech romantických duší, které se tak rády procházejí strakatou alejí, kterou lze přirovnat k nádherné kobyle, s jejíž hřívou si pohrává nezbedný větřík, jenž přináší tak chladně vypadající mraky, co ještě stačí snést své studené slzy na posledních pár zelenajících se listů.
Po smočení začínají všechny listy tmavnout, až se celá krajina zahalí do hnědého kabátu, jenž většině lidí přináší melancholickou náladu.
Když se bývalý oděv nyní holých větví doslova rozpouští v kalužích, vše je náhle tak smutné a bezduché jako dlouhý život osamělého starce. Tuto tmavou pochmurnou krajinu však po čase zakryje běloučká peřina z vloček, pod kterou vše propadne hlubokému spánku...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: LoccoGirl, 26.04.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč se říká, že podzim přijíždí na strakaté kobyle?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­