ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna při bouři

Stojím u otevřeného okna a všude ve vzduchu je cítit vlhkost. Ptáci, kteří vždycky šťastně poletují, teď nejsou vůbec vidět a ani černé mraky na obloze nevěstí nic dobrého. I sluníčko, jež v těchto dnech obvykle svítí ostrým světlem, je dnes schované. Jako by najednou všechno utichlo...

Když vtom se znenadání zvedne vítr a vydává nejrůznější zvuky, jak se tříští o stromy. Dráty elektrického vedení se ve větru pohupují sem a tam a vypadá to, že každou chvíli spadnou. Jeden druhého se dotýkají tak dlouho, až zhasnou všechna světla v okolí. Na ulici i v domech se rozprostře tma. Ani to mě ale nedokáže odtrhnout pryč od okna. Neustále sleduji, jak se každou chvíli na obloze objeví blesk a jak kapky deště těžce bubnují na okenní parapety.
Najednou ale opět zahlédnu sluneční paprsky, které přinášejí veselou náladu a zahánějí předchozí depresivní počasí.

Dokonce i ptáčci hned začnou vylétávat ze svých hnízd a vesele si prozpěvují, jako by se vůbec nic nestalo. Sluneční paprsky se stále víc a víc prodírají skrze černá mračna, až se všechna dočista roztrhají a v krajině zavládne sluníčko. Všechno jako by se smálo, houby rostou člověku přímo před nosem a všude panuje dobrá nálada.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna při bouřiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­