ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 171x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo - hluboký les

Existuje mnoho míst, kde se cítím dobře, ale znám jenom jedno, k němuž jsem si vytvořila pevné pouto. Často se na tohle místo vracím. Nachází se uprostřed hlubokého lesa, kde si sedávám na jeden mohutný kámen, který je skoro celý porostlý mechem. Naproti balvanu se klaní vysoká bříza. Ta tvoří část krásného zákoutí. Je tak vysoká, že určitě vidí, co se děje široko daleko od ní. Její nádhernou bílou kůru doplňují zelené lístečky, které jí přidávají na kráse. Za břízou se nachází temný les, jenž odhání všechny kolem sebe svojí temnotou. Vypadá dosti strašidelně. Tvoří ho totiž vysoké jehličnaté stromy, obracející se ze strany na stranu.

Okolí se sice zdá tajemné a strašidelné, ale bez něho by ztratilo své kouzlo.
Napravo od balvanu, na němž sedávám, polehávají kameny, jež tvoří nízkou skálu. Když na ni vylezu, připadám si, jako bych vládla celému širému okolí.

Nádherný zpěv ptactva přidává na příjemné atmosféře lesa, která podporuje růst voňavých malin a ostružin. Ostružiny křičí svojí fialovomodrou barvou.

Klid lesa je neuvěřitelný, hraje všemi různými náladami. Žádné jiné místo není jako to moje. Cítím se tu úžasně a plna elánu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ňu Ňu, 05.12.2013

­­­­

Slohová práce Mé oblíbené místo - hluboký les ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo - hluboký lesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­