ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Les (6)

Tiše sedím. Poslouchám šumění listí, vítr a zpěv ptačí. Nohy mám dolů svěšené jako dvě liány. Sedím na větvi dubu. Jsem v lese.
Stejně jako lesní zvěř, i já se lesem procházím a tančím. Do tance mi skřivan cvrliká a cvrček hraje na housličky. Všichni jsme tak svobodní, tak přirození, nazí.

Ze severu se zrovna vane chladný vítr. Jako peřina mi slouží ten nejměkčí mech. Je hebký, nadýchaný a tak tvárný. V teplých chvílích vždy krásně chladí, a když je třeba, zahřeje. Zabořím do něj ruce své. Nemusím mít strach, vždy mi je vrátí.

Mými největšími přáteli jsou stromy. Stromy veliké. Stromy moudré. Jsou mi oporou. Mohu jim věřit, má tajemství nikdy nevyzradí.

Ráno mě probouzí tvor na stromě s červenou hlavičkou. Svými údery o dřevo, hledajíc snídani, mi dává najevo, že je již čas otevřít oči, neotálet a vydat se pro svou vlastní potravu.

Mou cestu doprovází práskání spadlých větví. S každým prasknutím mé srdce krutě zabolí. Pocit, že život jeden končí a další zase začíná, je pro mne tak tíživý, až vzrušující. Kterýkoli lesní tvor i rostlina to pozná. Ať dnes, zítra, či snad za jedno století. Čas je stejně nevyzpytatelný jako život sám.

Ráda pozoruji hrající si víly v jezírku za starým dubem. Pozoruji je ze své oblíbené větve. Jak skotačí ve svých zelených šatech. V šatech celých z listů javoru, sešitých tím nejtenčím pavoučím vláknem, a věnečcích uvitých z jehličí. Jsou půvabné.

Každý den přemýšlím nad tím, jak je krásné být součástí lesa. Jaký je to úžas být příroda sama. A že člověk nepotřebuje nic víc, když je přírodou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: rv, 05.05.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Les (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­