ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 96x Prosím, ohodnoť práci

Konec školního roku aneb poslední den na základní škole

- barvitý popis konce školního roku

A je to tady - všemi očekávaný poslední den ve škole. Děti se těší na dobré známky a některé se netěší na ty špatné, ale přesto mají radost, že za chvíli budou prázdniny - nejkrásnější období v roce. Žáci se pěkně upraví a s fólii na papír s vytištěným vysvědčením vyrážejí školy. Před školou se sejdou se svou partičkou a kecají, dokud je pan školník nepustí do školy. Pak vejdou hlavními dveřmi do školní budovy a utíkají do svých tříd a usedají do lavic. Zazvoní zvonek oznamující začátek vyučovací hodiny a do třídy vejde usměvavá, upravená třídní paní učitelka nebo pan učitel. Postaví se před třídu, uvede rozhovor na téma prázdniny a začíná rozdávat vysvědčení. Někteří žáci si ho berou s velkým úsměvem a jsou na sebe pyšní a ti, kterým se vysvědčení letos moc nezdařilo, smutně koukají na špatné známky a v duchu viní učitele. Vysvědčení je rozdáno a žáci se za nějakou dobu rozběhnou radostně domů. Ale co deváťáci? U nich je to poměrně jinak. Ty většinou z prázdnin větší radost než ostatní žáci nemají. Je to tím, že se musí loučit nejen se svým třídním kolektivem ale i s pedagogy a žáky, které svou základní školu ještě navštíví. Ukápne hodně slz a všichni se loučí objetím. Z žáků devátých tříd se za dva měsíce stanou studenti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leny, 16.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konec školního roku aneb poslední den na základní školeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­