ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 196x Prosím, ohodnoť práci

Jaro (3)

Po skončení krutého zimního období začíná překrásné jaro. Slunce se začíná probouzet a s jeho prvními paprsky přicházejí k životu rostliny, živočichové a vše živé okolo nás.

První sněženky a krokusy stydlivě pomalu nakukují na zem, ptáčci se rozkoukávají a začínají si zpívat svoje písničky o lásce. Pilné včely začínají opylovat kvetoucí stromy, jež jsou plné pylu. Parky a zahrady voní krásnou sladkou vůní kvetoucích stromů a květin.

Zlatavá sluníčka pampelišek vykukují z pralesa travin a dělají starosti majitelům upravených a rozkvetlých zahrádek. Vzduchem se nesou tisíce stříbrných paraplíček a tiše se snáší dolů, kde se chystají založit novou rostlinu. To celé vytváří dojem, že i uprostřed jara sněží; drobounké sněhobílé vločky padají na zem.

Rána už nejsou tak temná a chladná. Slunce po časnějším probuzení vychází na oblohu v záplavě červánků a za zpěvu slavíčků, později večer zase pomalu odchází a na nebi se objeví tisíce stříbrných hvězd, které vypadají jako tančící noční princezny.

Zlatá nekonečná moře řepky začínají silně až dráždivě vonět. Jaro je lásky čas, proto se zvířata konečně probudila a samci se začali dvořit samičkám. Pod ovocnými stromy rostou první jedlé houby májovky a smrži.

Jaro je nejkrásnější roční období, plné krásné přírody, zvířat, lásky, barev a kvetoucích rostlin a stromů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adélka, 07.05.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaro (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­