ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Boj v bouři

Ten den, kdy se to stalo, začal dusným, parným počasím, všichni ptáci odlétali nízko nad zemí za obzor, jako by nemohli ustát těžkou atmosféru bojiště a chtěli se dostat co nejdál. Panovalo bezvětří, obloha byla ledově modrá. Postupně se začaly objevovat mraky, těžké tmavé mraky, které pomalu, ale jistě zahalovaly slunce. Silný studený vítr se odrážel o budovy a okolí se zahalilo do šera.

Zničehonic oblaky rozrazí blesk a nakrátko osvítí celé bojiště. Ostrý žlutý záblesk nás oslní a dá nám přehled o situaci. Následují ho menší záblesky z hlavní nepřítele a po chvíli se dostaví ohlušující rachot hromu. Zní to, jako by tlaková vlna z výbuchu prolétla těsně nad námi. Rychle se k nám přibližuje šumění připomínající tok velké řeky. To přichází déšť, je silný a na zem se snáší v hustých řetězcích. To ještě umocňuje temnotu panující všude okolo, okolní svět jen občas rozsvítí záblesky, za nimiž se ozývá dunění hromů.

Jsme skrz na skrz promočení, promrzlí od deště, bahnem oplácaní. Naše zákopy se začínaly měnit na hrobky, které nás pod záplavou vody a bahna pohřbívaly zaživa. Mohli jsme jen závidět našim druhům v budovách pár metrů od nás. Byli jsme nejen pod nepřetržitou sprškou deště, ale i pod sprškou kulek.

Déšť ve své intenzitě ještě přidává, avšak mezi oblaky tu a tam začíná prosvítat opět slunce. Bouře prohrává, a proto ustupuje. Déšť již ustal, slunce začíná vysušovat krajinu nasáklou vodou a zvířata vylézají ze svých úkrytů. Je po bouřce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michael Sedlák, 21.05.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Boj v bouřiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­