ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.21
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Katalog pro naše město

NAVŠTIVTE MĚSTO HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Ucelené informace - rychle, skvěle, ochotně poradíme.
Těšíme se na Vaši návštěvu u nás!
Prožijete zde nezapomenutelné chvíle.
Odnesete si nevšední kulturní i sportovní zážitky.
S námi neprohrajete - budete zaručeně vítězem!
Kde najdete město Hluboká nad Vltavou?
Co Vám může nabídnout?

První zmínka o obci: roku 1262
Geografická poloha: Česká republika, Jihočeský kraj, 10 km severně od Českých Budějovic.
Katastrální území: Bavorovice, Hluboká nad Vltavou, Hroznějovice, Jaroslavice u Kostelce, Jeznice, Kostelec, Líšnice, Munice, Poněšice, Purkarec (počet: 10)
Výměra: 9 111,92 ha

Kulturní instituce města: Státní zámek Hluboká, Alšova jihočeská galerie, Lovecký zámeček Ohrada - muzeum, ZOO Ohrada, Kulturní centrum Panorama, Vorařské muzeum Purkarec, ...
Sportovní vyžití: městské koupaliště, městské kluziště, fotbalové hřiště, golfové hřiště, tenisové kurty, minigolf, cyklistika, turistika, ...

Ubytování: Hotel Bakalář, Hotel Štekl, Hotel Tenis-Center, Sporthotel Barborka, L-Club Penzion, Apart Hotel Hluboká, Park hotel Hluboká, ubytování v soukromých privátech, ...
Školy: základní škola, mateřské školy, Integrovaná střední škola technická, Mezinárodní škola Townshend International School
Významné firmy: Lesy Hluboká nad Vltavou a.s., Rybníkářství Hluboká a.s., Agriprod s.r.o., Montera s.r.o., Stavitelství Karel Vácha a syn s.r.o., A.W.Faber Castell ČR s.r.o. a další.
Instituce v Hluboké: Městský úřad Hluboká nad Vltavou, policie, hasiči, pošta, spořitelna, zdravotní středisko, lékárna, veterinární služba, farnost a kostel, kadeřnictví, kosmetika, ...
Dopravní spojení: autobusová doprava - Linky ČSAD Jihotrans, MHD Č.Budějovice - linka č.104; vlaková doprava: směr Č.Budějovice - Plzeň, směr Č.Budějovice - Praha; letecká doprava: letiště Hosín (4 km)

ZAČÍNÁME NA ZÁMKU:

Adresa: Státní zámek Hluboká, Hluboká nad Vltavou, 373 41
Telefon: 387 967 045
Něco málo z historie: Na místě dnešního zámku stával od druhé poloviny 13. století raně gotický hrad, ten byl koncem 15. století rozšířen Vilémem z Pernštejna. Roku 1562 prodal král Ferdinand I. Hlubokou pánům z Hradce, kteří starý hrad přestavěli na renesanční zámek. O století později koupil hlubocké panství Jan Adolf I. Schwanzenberg, zakládající člen rodové větve, která působila v jižních Čechách téměř 300 let. Na přání knížete Adama Františka, Adolfova vnuka, byl na počátku 18. století zámek předělán do barokní podoby. Ve druhé polovině 19.století se rozhodli kníže Jan Adolf II. s manželkou Eleonorou přestavět Hlubokou do podoby romantické. Na Hluboké byl také sťat ostrým prknem dne 24.8.1290 Záviš z Falkenštejna.
Popis zámku: romantický zámek ve stylu anglické windsorské gotiky, zimní zahrada, jízdárna, anglický park
Expozice: Přepychově zařízené dobové interiéry s unikátními dřevořezbami a cennými sbírkami. Zbrojnice, zámecká kuchyně, jízdárna s expozicí Alšovy jihočeské galerie.
Co Vás jistě zaujme? Stěny a stropy reprezentačních sálů v prvním patře zámku jsou obloženy ušlechtilým dřevem s bohatou truhlářskou a řezbářskou výzdobou. Nejvzácnější kusy nábytku najdete v Ranním salónu. Prohlédnete si i ložnici a oblékárnu kněžny Eleonory, Hamiltonův kabinet, čítárnu, malou a velkou jídelnu, knihovnu s kazetovým stropem a mnoho dalšího. Alšova jihočeská galerie vystavuje gotické malby a sochy, holandské a vlámské malířství ze 17. - 18. století i novodobé umění. Prohlídka trvá 60 minut.

NAVŠTIVTE I LOVECKÝ ZÁMEČEK OHRADA:

Adresa: Lovecký zámek Ohrada, Hluboká nad Vltavou, 373 41
Telefon: 387 965 340
Něco málo z historie: Lovecký zámek nechal postavit podle projektu pražského stavitele P.I.Bayera kníže Adam František Schwarzenberg. Práce začaly roku 1708 a byly dokončeny v roce 1722. Dnes je to nejstarší lesnicko-lovecké muzeum v Evropě.
Expozice: Stávající myslivecká expedice zahrnuje hlavní druhy pernaté a srstnaté zvěře, jejich lov a chov, preparáty zvířat, sbírky trofejí a loveckých zbraní. K vidění jsou četné exponáty z oborů lesnictví a rybářství. Je zde i expozice vývoje těžby a dopravy dřeva.
Vedle zámku se rozprostírá zoologická zahrada.
Co Vás jistě zaujme? Hlavní sál s kruhovým kobercem z liščích kůží a nábytek, jehož kostru tvoří jelení parohy, umně spojené a zdobené. Historické lovecké zbraně a mnoho dalšího.

MÁTE RÁDI ZVÍŘÁTKA? NAVŠTIVTE ZOOLOGICKOU ZAHRADU OHRADA:

Adresa: Zoologická zahrada Ohrada, Hluboká nad Vltavou, 373 41
Telefon: 387 002 211
Historie: Založena byla ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky. Pro veřejnost byla otevřena 1. května 1939. Za 2. světové války byl její vývoj přerušen. Potom se zde vystřídalo mnoho správců, roku 1971 přešla správa pod Jihočeský krajský národní výbor a zoologická zahrada byla zařazena do sítě ZOO Ministerstva kultury ČR. Zoologická zahrada se začala modernizovat a rozšiřovat.
Co zde uvidíte? ZOO se specializuje na faunu ČR. Chová 35 druhů savců, 120 druhů ptáků, 13 druhů plazů, 15 druhů ryb.
Kdo zajímavý zde přebývá? Klokani, medvědi, rysi, vlci, malé šelmy, mufloni, jeleni sika a srnci, kozy, vydry, dravci,vodní ptáci, papoušci, plameňáci, bažanti, sovy a další roztomilá zvířátka.
Kdy můžete přijít? Otevřeno je denně po celý rok.

A JAKÉ JSOU MOŽNOSTI DALŠÍHO KULTURNÍHO VYŽITÍ?

Kulturní centrum Panorama - Masarykova ul. Zde najdete kino s bohatým programem, hrají tu svá divadelní představení ochotnické soubory, pořádají se zde přednášky, koncerty.
D. D. C. diskotéka - nám. Čsl.armády. Zde si můžete zatančit.
Různé sezonní akce pořádané např. na zámku Hluboká, v ZOO Ohrada, na náměstí... (Dětský den, jarmarky, koncerty na nádvoří zámku...)
Městská knihovna - Masarykova ul. 1, univerzální knihovní fond, včetně knih pro děti.

A CO SPORTOVNÍ AKTIVITY?

Koupaliště Hluboká nad Vltavou
Telefon: 387 966 097
Nachází se v Podskalí, na břehu řeky Vltavy. Najdete tu velký bazén, dětský bazén, tobogan. Převlékárny, WC, umývárny, občerstvení. Další bazén je u Sporthotelu Barborka v Zámostí. Přírodní koupání v kempu Bezdrev a Křivonoska.

Zimní stadion
Telefon: 387 966 565

Další možnosti ke sportování: Tenisové kurty, golfová hřiště, fotbalový areál, volejbalové kurty, bowling, minigolf, baseball, jízda na koních, cyklistické trasy. U rybníka Bezdrev jachting, windsurfing.

UŽ MÁTE HLAD?

Přijďte posedět a vybrat si z bohaté nabídky jídel...
Hotel Bakalář - Masarykova 69, Hotel Štekl - Bezručova 141, Na obci - Nám. Čsl. Armády, Pizzerie IONIA - Masarykova 35, Restaurace a vinárna na Růžku - Nám. Čsl. Armády 25, Restaurace KUKI - Podskalí 980, Restaurace L-CLUB - Pražská 274, Restaurace Na Zámku - zámek, Restaurace Penzion KA.PR - Tyršova 966, Restaurace U Dostálů - Třeboňská, Restaurant Eleonora - Bezručova, Restaurant Hubert - parkoviště, Zámecká restaurace a Formanka - Tyršova 23.
Obědy i večeře podávají všechny hotely, nachází se zde mnoho dalších stravovacích zařízení, cukrárny, obchody s potravinami.

UBYTUJETE SE U NÁS?

Moderně zařízené pokoje nabízí: Apart Hotel Hluboká - Masarykova, Hotel Bakalář - Masarykova ul., Hotel Štekl - Bezručova ul., Hotel Tenis-center - Podskalí, L-Club Penzion - Pražská ul., Park hotel Hluboká - Masarykova, Penzion Fanny - Jiráskova ul., Penzion Kalivoda - Nádražní ul., Penzion restaurace KA.PR - Tyršova ul., Penzion Šťastný - Smetanova ul., Sporthotel Barborka - Zahradní

A co třeba pobyt v kempu nebo v chatkách?
Bezdrev Inter Bohemia - Pod Kánínem, Křivonoska, Sportcentrum Dvořák - Podskalí, Sporthotel Barborka - Zahradní

A o prázdninách pro nenáročné: ubytovna ISŠE - internát

Něco málo o Bezdrevu: Kemp leží na břehu druhého největšího rybníka v ČR o rozloze 496 ha, 3 km od města Hluboká nad Vltavou. Je obklopen přírodou, nabízí mnoho možností k aktivní dovolené. Můžete si pronajmout chatky nebo se ubytovat ve vlastním stanu. Je zde krásné čisté přírodní koupaliště, dětské hřiště, hřiště na tenis, nohejbal i volejbal, provozovat můžete vodní sporty. V půjčovně sportovních potřeb Vám půjčí lodě, šlapadla, surfy, míče, badminton a podobně. Možnost i rybaření.

OKOLÍ:

Co nabízí nejbližší okolí? Především překrásnou přírodu, hluboké lesy, rybníky, řeku Vltavu. Turistické i cyklistické trasy.
Okolní města: České Budějovice - krajské historické město, nám. Přemysla Otakara II., Černá věž. Kina, divadla, koncertní síň. Plovárna, zimní stadion, jiná sportovní vyžití
Buškův Hamr - skanzen ležící jihovýchodně od Č.Budějovic, prohlídka hamru
Vysoký Hrádek - renesanční zámeček u Temelína s expozicí jaderné energetiky
Týn nad Vltavou - barokní zámek, sbírka jihočeských vltavínů, expozice loutkařství
Český Krumlov - historické město, zámek, muzea
Žumberk - gotická tvrz z 15. století

CESTUJETE RÁDI?

Okolí je bohaté na další zajímavá místa: Římov, Holašovice, Třeboň, Rožumberk, Vyšší Brod, Kratochvíle, Zlatá Koruna, Orlík, Zvíkov, Bechyně, Tábor, Červená Lhota, Jindřichův Hradec, ...

TAK NA SHLEDANOU U NÁS!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 24.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Katalog pro naše městoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­