ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Život pod psa

Klapky na uši, abych ty ďábly neslyšela, a časopis před oči, abych je ani neviděla. Nyní se mohu konečně soustředit na článek s názvem Našla jsem svou životní lásku. Tímto nesmyslem je míněn rozhovor s nějakou neznámou rádoby zpěvačkou, jež až do nebe vyzdvihuje svou lásku a nejlepšího přítele v jednom.
Naskočila mi husí kůže, měla k tomu hned dva důvody, které se podobají jako vejce vejci. V mém případě jak pes psovi. Jeho první příčinou je již zmíněný ďábel, před jehož štěkotem mi nepomohly ani zátky do uší, a druhou příčinou je vlastně opět onen pán zla. Nebo bych ho měla stejně jako dotazovaná nazvat domácím mazlíčkem? Ani náhodou, já bych je označila jako čtyřnohé ďábly! Právě díky nim mám život pod psa, na druhou stranu mladá zpěvačka ho má tím pádem nejspíš nad psa.

Jen ať si představí, že vedle bydlí milovník zvířat, který kromě snad tuctu dobytka poskytuje domov hned čtyřem obrům. Po levici žije rodina, jejichž fena právě porodila pět štěňat. Tohle peklo dozdobí dva rotvajleři, kteří dennodenně vrčí na všechny včetně svého páníčka. To by se její status jistojistě změnil z tzv. nadpsovního života na ten podpsovní.

Já si touto ideou hlavu zatěžovat nemusím, stačí odložit klapky a mám celé tohle peklo na dlani, nebo spíš ono drží v dlani mě. Když se rozhlížím kolem sebe, marně se snažím přijít na to, co na nich všichni vidí. Asi se rádi mazlí s jejich zablešenými těly. V horším případě se nechávají olizovat jazykem, jenž je schopen před vaší rukou či obličejem olíznout kdejaký označkovaný strom jeho bratrem, který si tam právě ulevil před ním. Možná je do euforie přivádí pocit moci, vždyť většina z nich se už v mládí stane čtyřnohým sluhou díky těm ohraným povelům typu Sedni! Lehni! Pac! Dones! Nekousej toho pošťáka!

To já za svého jediného mazlíčka považuji kus plyše, který mě každý večer čeká v posteli, avšak mým povelům dosud neuposlechl. Asi má klapky na uších přede mnou stejně jako já před jeho živými vrstevníky. Jen tam sedí s vyplazeným jazykem. Naštěstí bez známky života!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život pod psaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)