ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Zimní gumy? Přežitek!

Nejednou jsem již slyšel větrem ošlehané a nepohodou ztvrdlé pardály, kteří s oblibou hlásí: "Zimní gumy? Přežitek! A navíc obchodní finta těch velkejch obchoďáků, co nás chtěj všechny nutit nakupovat."

Ale nejednou jsem také viděl tyhle tvrďáky klečet na kolenou se skládací lopatkou v ruce, jak hystericky buší do ledovky na silnici a nadávají na technické služby, které už tu dávno měly být. Nakonec jim nezbývá nic jiného, než vehementně mávat na okolo projíždějící vozidlo již výše zmíněné technické služby a na kolenou prosit o odtažení.

V tuhle chvíli už to nejsou tvrďáci, ne ne. Teď jsou to zimou prokřehlí a hladem ztýraní chudáčkové, kteří se choulí vedle dobromyslného pupkatého řidiče tyráku, který celý den nedělá nic jiného, než že odklízí sníh z našich "pečlivě udržovaných a téměř mateřsky spravovaných" silnic a pomáhá těmto "zkušeným kanonýrům", kteří nakonec téměř pláčou úlevou, že jim pomohl.

Druhý den se obvykle tito krutí hoši seberou a se svěšenou hlavou odcházejí do nejbližší prodejny pneumatik, aby si koupili nový model zimních Barumek, které před sezónou stály dva tisíce pět set korun a nyní se nedají sehnat pod tři tisíce za kus. Nic naplat, pomyslí si tento zlomený mužíček a táhne dva páry pneumatik k nekonečně dlouhé frontě u kasy.

Ještě tentýž den se náš hrdina staví v pneuservisu, kde tyto nové, zimní bačkůrky obuje na svého šestiválcového miláčka s klimatizací a ABS. Posléze hrdě projíždí po návsi a bez okolků proletí šedesáti stupňovou zatáčkou ne méně jak padesátkou.

Později, pod kopcem, se zájmem sledují nezkušeného bojovníka s lopatkou, jak s neskrývanou agresí buší do sněhu, později do pneumatik a nakonec do celého vozu. Náš hrdina s novým pohledem na zimní svět mu s úsměvem pokynem levicí a pomyslí si: "Jó, to byly časy..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Schreiner, 17.01.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní gumy? Přežitek!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­