ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.59
Hodnoceno: 41x Prosím, ohodnoť práci

S ním je všechno jiné

  • fejeton/zamyšlení

Vždy, když jsem s ním, je úplně všechno jiné. Nikdy se s ním nenudím, dokáže mě pobavit, pomoct mi a v těžkých chvílích mi dokáže zvednout náladu. Ptáte se, koho mám na mysli? No, jenom chvíli přemýšlejte. Ještě vám trochu napovím. Většina z nás se s ním setkává téměř v každodenním životě a pomáhá nám například od úmorného listování v tlustých encyklopediích. Musíme pouze hledanou informací vyplnit příslušnou kolonku. Tak co, už víte? Ano, výborně, tip čtenáře s blonďatou hřívou a brýlemi je správný. Je to internet.

Pro některé je to sice španělská vesnice, ale pro většinu lidí je to již nepostradatelná součást života. Představte si například, že byste měli rozeslat padesát dopisů na různé adresy. Ano, dá se to udělat i bez internetu a počítače. Padesátkrát přepsat jeden text a odeslat. Při troše trpělivosti možná, ovšem při dnešních cenách a rychlosti klasické pošty se to té elektronické asi těžko nevyrovná. Anebo se zkuste bez internetu podívat, jak to v daném okamžiku vypadá třeba i na opačné straně zeměkoule. Bez internetu - nemožné. Avšak s ním se můžete pomocí webkamer v podstatě podívat na jakékoliv místo na zemi.

Internet nám ulehčuje život v různých směrech, ale můžou být i okamžiky, kdy nám, nebo někomu jinému, může škodit. Jedná se například o pirátské kopie nových filmů, které si lidé mohou stáhnout dřív, než vyjdou na DVD. V dnešní době je také velký počet počítačových crackerů, kteří škodí, jak se jen dá.

V každém případě je internet pro dnešní dobu a způsob života velkým přínosem a život s ním je oproti minulým dobám opravdu hodně jiný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
S ním je všechno jinéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)