ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Pomluvy

Drb, klep, fáma - prostě pomluva, která koluje do doby, než omrzí. Každý určitě nesčetněkrát zažil pocit, kdy sedí v kavárně se svými přáteli a najednou si všimne, jak na něj dva opodál stojící lidé ukazují, něco si šuškají a smějí se tomu. Sáhněte si ale do svědomí a zapřemýšlejte, kolikrát jste tohle udělali vy? Že ne jednou? Ani já nebudu lhát a tvrdit, že jsem nikdy nikoho nepomlouvala, ale zkusili jste se někdy vžít do pocitů člověka, jenž stojí na opačné straně? Jak mu asi je, když neví, zda se nesmějete jeho skvrně na kabátě nebo roztrhnutým silonkám, či zda vás nerozesmála zábavná historka z dětství? Z vlastní zkušenosti vím, že nic příjemného to není. Mnohokrát v životě se mi už stalo, že na mě někdo neslušně dlouho civěl a já měla obrovskou chuť přijít k němu a upřímně se ho zeptat, proč na mě tak hloupě kouká. Ještě nikdy jsem se ale k takovému činu neodhodlala, možná proto, že mi to přijde trochu trapné, a tak radši dělám, že nic nevidím a neslyším.
To mě přivádí k citátu, který jsem nedávno četla a zaujal mě svou pravdivostí: "Co oči nevidí, to srdce nebolí." Já bych jej však malinko upravila: "Co uši neslyší, to duši netrápí."
Až si na mě příště bude zase někdo ukazovat, na patě se otočím a budu dělat neslyšící. Nepotřebuji se přeci zabývat tím, že je někdo zakomplexovaný a snaží se z nudy nacházet chyby na druhém.

Univerzální rada, jak se pomluvám vyhnout, prostě neexistuje, chovejte se proto tak, abyste si svoje chování dokázali obhájit hlavně sami před sebou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adél, 03.06.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PomluvyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­