ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Jak se naučit řídit?

Řízení - každý si určitě řekne: "Vždyť na tom nic není, jen se točí volantem a šlape nějak na pedály. Tak hrozné to snad být nemůže." Samozřejmě, proč s tím každý dělá takovou vědu, když to vypadá tak lehce? Jistě, je to ještě lehčí, než si myslíte...

Nejdůležitější, co si musíme uvědomit, je obuv. Nejvhodnější je obuv na vysokém a špičatém podpatku nebo vysoké boty s širokou podrážkou. Na oblečení též hodně záleží. Já osobně bych volila nějakou kratinkou sukni nebo naopak dlouhou a velice upnutou. Byla bych i pro nějaké upnuté tričko s velkým výstřihem, abychom mohli oslňovat ostatní. Preferuji rozpuštěné vlasy, když se všude pletou, vypadá to lépe. Nikdy si nebrat sluneční brýle, není vidět přímo do očí a oční kontakt s ostatními řidiči je velice důležitý.

Před usednutím do vozidla obhlédneme situaci kolem automobilu, kolik aut nám překáží v cestě a kolik jich bude potřeba odstranit. Popřípadě prozkoumáme i jeho technický stav, jestli je vůbec schopno vyjet, ale to už je nepodstatná věc. Po zjištění situace můžeme s klidem v duši postoupit k dalšímu bodu, tím je zabydlení se v autě. Uvelebíme se za volantem, pro větší pohodlí posuneme sedačku co nejdále to jen půjde. Natažené nohy jsou ideální. Vnější zrcátka můžeme s ledovým klidem sklopit, stejně je nebudeme potřebovat, snad jen pouze v případě, že se budeme chtít více obdivovat.

Nastartujeme a už můžeme jet. Se spojkou si moc velkou hlavu dělat nemusíme, ona se sama přizpůsobí. Nejlépe a nejvíce se naučíme ve velkém provozu. Když něco neubrzdíme, nevadí, chyba je toho před námi, zastavil na nevhodném místě. S křižovatkami se taky moc nenamáháme, všeobecně platí právo silnějšího. Takže už jen vybrat co největší auto a můžeme si jezdit jako králové a pořádně si to užívat.

Když to tak vezmu, řízení vůbec není věda, jen si ho musíme umět užít a s ničím si nedělat hlavu. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Tak hurá na řízení, je to sranda!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Čarod, 04.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se naučit řídit?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­