ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

O čem bych psal, kdybych mohl psát o tom, o čem bych chtěl?

Co v našem životě je asi to, o čem se dá psát vždy a nikdy se nevyčerpají nápady a možnosti? Je to příroda. Vždyť jen ona, ona nám všem dovolila, abychom si mohli užívat toho nejkrásnějšího daru, jaký jsme mohli dostat - života. Dnes již není mnoho míst, kde si může člověk v klidu odpočinout od každodenního stresu a shonu, kde se nemusí o nic starat a může svou mysl nechat si vydechnout, kde najde svůj vysněný klid a pochopení. Toto pochopení a klid člověk někdy těžce hledá u lidí, ale zcela jistě ho vždy najde v přírodě a u jejich obyvatel.
Ty nezajímá, kolik kdo má peněz, je-li v obličeji krásný nebo zda někdy udělal něco špatného, čeho třeba dnes lituje. Příroda nás bere jako svoji součást a chová se k nám nanejvýš přátelsky. To stejné se ale bohužel nedá říct o nás a o našem chování k ní. Podívejte se jen do okolí poblíž vaší vesnice či města, jak to tam vypadá? Vykácené lesy, odpadky a jiné nečistoty poblíž silnic a lesů a mnoho dalšího. Je poctivé chovat se k přírodě tak špatným způsobem, když je to právě příroda, která vám dovolila narodit se?
Hledám-li já místo k uklidnění a k odpočinku, nacházím jej u vody. Jednak je to z důvodu, že jsem rybář a vodní plochy jsou pro mě můj revír, ale hlavní důvod je ten, že zde můžu vidět, cítit a zažít něco krásného, co jinde jako například ve víru města nikdy nezažiji - božské ticho, zpěv ptáků, vůni lesa a dovádění zvířat.
Dříve, když jsem byl mladší, chodíval jsem na ryby s tátou a ten mě učil, jak se ryby správně chytají, jak se má člověk na rybách chovat a všechny další potřebné věci k lovu. Za to vše jsem mu dnes velmi vděčný, ale nikdy s ním mě nenapadlo a ani mi nepřišlo nijak důležité to, co jsem dnes již jako dospělý o rybaření pochopil. Na ryby dnes již nechodím jen proto, abych něco ulovil, ale proto, že mám velice rád soužití s přírodou při pobytu u vody, pozorování ryb a vodních živočichů a odpočinek.
Ale mnohdy se u vody taky necítím dobře, a to když vidím, čeho jsou lidé schopni. Každý z nás by se měl nad sebou zamyslet a dělat jen to, co neškodí někomu či něčemu jinému.
V České republice se rozprostírá na vodní ploše kolem 52000 hektarů asi 21000 rybníků. Jsou to nádherná místa, kde je dbáno na čistotu životního prostředí. Lidé by si měli těchto míst vysoce vážit a dbát na to, aby se zde udržela i pro generace příští, neboť žádné fotografie či videa nám nemohou nahradit ten úžasný zážitek, kdy jste na břehu vodní hladiny, zapadající slunce vám ukazuje svoje poslední paprsky a vy nasloucháte přírodě, která každého jistě nějak osloví. A pokud ho neosloví, tak nevím, zda tento člověk již neztratil veškerou víru ve svět. Jednou se každý může dostat do doby, kdy už mu jeho zdravotní stav nedovolí podívat se na tato, pro něj krásná místa. Ale nikdy, nikdy se mi v mysli nevytratí vzpomínky na ta místa, kde mi je vždy krásně - ve třpytu vodní hladiny!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sevcenkol, 06.02.2008

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
O čem bych psal, kdybych mohl psát o tom, o čem bych chtěl?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­