ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.68
Hodnoceno: 112x Prosím, ohodnoť práci

Zazpívám ti píseň, tati

Mám strach... Ano tati, bojím se. Naším bytem pobíhají cizí lidé, občas se někdo zastaví a něco mi říká, ale já nevím co... A přesto je tu tak prázdno. Ne, v mém srdci je prázdnota, tati. V kuchyni píská konvice, ale toho si nevšímám, však ona se o to postará, stejně jako se postarala o pohřeb... Ach bože... To je šílené. Popravdě mám chuť se smát, tati... Smát se nad tím, že oni pláčí a přitom dobrá polovina lidí neví, čí to byl pohřeb. Znáš to, jen se předvádějí, a já? Já se směju a koukám z okna. Sněží, tati. Sněží a ty to nevidíš. Něco mi říká, že bych měla jít ven, ale k čemu? Ty ležíš v hrobě a já jsem na vozíku, ale přesto se nelituju. Žiju. Moc jsme tenkrát pili, tati, oba dva. Je to paradox, ale je to k smíchu. Já vím, že mě slyšíš, chceš zazpívat? Vždycky jsi miloval můj zpěv, tak poslouchej tiše, zazpívám ti moji oblíbenou, píseň beze slov, píseň padlého anděla.

Jen smutné písně anděla
znějí z temné věže.
Uvězněn a zatracen
že by zradil? - Kdeže!

Za zločin, který nespáchal
trest si teď odpyká.
Za lásku, co rozdával...
lidé najdou si viníka.

Křídla jsou zbytečná
okno střeží mříž.
Láska je nevděčná
a andělé na obtíž.

Naděje nezbývá
všude je temnota
anděla zbývá
a v srdci je prázdnota.

Střež si proto anděla,
ale nevězni ho násilím.
Lidská zloba, i když možná nechtěla,
-------ZRADILA-------
a z anděla zbyl jen stín.

Miluji tě, tati. Sbohem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sisi, 04.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zazpívám ti píseň, tatiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­