ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Fiktivní dopis Vladimíru Menšíkovi

OSNOVA:

I.a) Dnešní silvestrovské oslavy
II.a) Na Vaše Silvestry nikdy nezapomenu
b) Nezničitelný Vladimír Menšík
c) Filmové role
III.a) Poděkování

Vážený pane Menšíku,

jsou dva dny po Silvestru a já si pouštím na videu silvestrovské oslavy z televize. Vystupuje zde mnoho bavičů, herců a zpěváků. Hrají desítky scének a snaží se co nejvíce zabavit diváky. Občas se jim zasměji, ale říkám si, že tomu stále něco chybí. Ano, chybí tam někdo jako vy!

To vy jste dokázal rozesmát celou republiku svými scénkami a vtipy. Nezažila jsem živě ty slavné "Silvestry Vladimíra Menšíka" z let 1978-88, neboť jste nás opustil dříve, než jsem se narodila. Ale i přesto jsem některé z Vašich pořadů viděla, neboť i dnes dostáváte možnost zpříjemnit večer lidem u televizních obrazovek.

Stal jste se nesmrtelnou postavou, která k oslavám začátku každého roku neodmyslitelně patří. Na Internetu jsem narazila na zajímavý titulek: "Nezničitelný Vladimír Menšík - gejzíry vtipů, scének a písniček herecké legendy..." Myslím si, že tato věta je více než výstižná, neboť i osmnáct let po vašem úmrtí na Vás lidé s láskou vzpomínají.

Ale samozřejmě nesmím zůstat pouze u silvestrů, vždyť na svém kontě máte přes 130 filmových rolí! Vaše herecké umění dodalo životnost i jinak průměrným snímkům 70. a 80. let. Dokázal jste okouzlit malé i velké diváky. Děti jste si zaručeně získal rolí věčně hladového Matěje v pohádce Jak se budí princezny nebo jako Karel Mayer v Arabele.

Závěrem bych Vám chtěla poděkovat za všechno, co jste pro náš národ udělal. Byl jste mistrem ve svém řemesle a lidé Vás budou ještě dlouho obdivovat za Vaše herecké a komické schopnosti. Nikdy na Vás nezapomeneme. Další a další generace se stále budou smát vašim mistrovským kouskům - filmovým i divadelním.

S úctou Petra Sedláčková

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peťulinečkaaa, 05.05.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fiktivní dopis Vladimíru MenšíkoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­