ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.51
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Eragon

Ahoj Eragone!

Vlastně ani nevím, jestli bych Ti raději neměla vykat. Víš, od té doby, co se vylíhla Tvá dračice Safira, jsi se hodně změnil. Už nejsi ten chudý patnáctiletý chlapec z farmy, kterého jsem potkala na začátku trilogie Odkaz dračích jezdců. Stal se z tebe vzdělaný a silný mladý muž. Zkrátka celkem slušný Dračí jezdec. I když se toho musíš ještě hodně naučit, myslím, že na tom nejsi zrovna nejhůř. Do síly a moci krutého krále Galbatorixe máš zatím sice ještě daleko, ale až jednou přijde den, kdy se mu postavíš tváří v tvář, věřím, že mu dáš co proto a Alagaesie bude zachráněna.
Máš dar odvahy, houževnatosti a neobvykle velké magické energie, avšak největším darem, který Ti mohla příroda nadělit, je Safira. Ona je součástí Tvé mysli i Tvého srdce. Je pro Tebe štěstím a světlem v temnotách, a když o ni přijdeš, Tvůj život téměř ztratí smysl.
Ale abych tady pořád jen "nefilozofovala", přejdu k věci. Píšu Ti, protože chci, abys věděl, že jsem s Tebou prožívala všechny radosti i strasti Tvé dosavadní cesty životem. Přes vítězství, porážky, zrady, úmrtí Tvých blízkých, příjemná i nepříjemná překvapení až k výčitkám, sebelítosti a zlomenému srdci. Opravdu mě mrzí, že Tě Arya musela odmítnout, ale pro ni, jakožto pro nesmrtelnou elfskou princeznu, která už toho má také mnoho za sebou, jsi zatím přeci jen mladý. Nemyslím, že by Tě nechtěla milovat, jelikož tělesně ani duševně určitě ošklivý nejsi.
Nemůžu se dočkat, až vyjde třetí díl trilogie, kde se vše rozhodne. Doufám, že dosáhneš naplnění v lásce, přátelství a že se nikdy nevzdáš v boji proti zlu.
Určitě mě nezklameš...

Měj se a pozdravuj Safiru!

Bára K.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
EragonMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)