ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Dopis významné osobnosti (Tolkien)

Vážený pane Tolkiene,

právě teď sedím ve škole a dostala jsem za úkol napsat dopis. Jsem nervózní a klepu se, protože vyjadřovat své myšlenky pomocí tužky a papíru neumím. Neuvěřitelně dlouho jsem váhala, komu by měl být adresován a přála jsem si, abych byla alespoň na chvilku skvělým autorem. V ten moment mě napadlo, komu budu psát - mému nejoblíbenějšímu autorovi, jenž dokázal oživit mou fantazii tak, jak se to ještě nikomu nepodařilo. Vám.

O Vašich knížkách jsem se dozvěděla, když mi bylo asi deset let. Prvním dílem, které se mi dostalo do ruky, byl Pán prstenů: Společenstvo prstenu. V té době to na mě bylo moc složité, a tak jsem se rozhodla vrátit k dětské literatuře, kterou jsem doposud četla. Časem jsem na Vaše dílo zapomněla, ale v patnácti letech ke mně doputovalo znovu. Byla jsem zrovna v knihovně a hledala knížku, která by mě zaujala jak svým obsahem, tak i obalem. Spatřila jsem dílo, jež jsem už někdy v ruce držela. Neváhala jsem a půjčila si ho. Dalo by se říct, že se ke mně dostalo stejnou náhodou, jako Prsten moci k panu Frodovi, který je mimochodem mojí nejoblíbenější postavou celé trilogie.

Musím uznat, že to dílo mne pohltilo natolik, že jsem s každou napínavou scénou zatajovala dech. Po prvním dílu následoval druhý, třetí, pak přišly na řadu Hobit a další Vaše dokonalé knihy.

Jste člověkem, který mi otevřel dveře do fantastického světa. Díky Vám jsem se dostala k velkým autorům, jako jsou Andrzej Sapkowski, Terry Pratchett či Steven Erikson. Ovšem žádný z nich se Vám nemá šanci vyrovnat. Navždy pro mě budete tím nejlepším z nejlepších. Až do konce mého života.

Se vší úctou


Petra K.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra K., 27.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis významné osobnosti (Tolkien)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­