ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 52x Prosím, ohodnoť práci

Dopis významné osobnosti (Tolkien)

Vážený pane Tolkiene,

právě teď sedím ve škole a dostala jsem za úkol napsat dopis. Jsem nervózní a klepu se, protože vyjadřovat své myšlenky pomocí tužky a papíru neumím. Neuvěřitelně dlouho jsem váhala, komu by měl být adresován a přála jsem si, abych byla alespoň na chvilku skvělým autorem. V ten moment mě napadlo, komu budu psát - mému nejoblíbenějšímu autorovi, jenž dokázal oživit mou fantazii tak, jak se to ještě nikomu nepodařilo. Vám.

O Vašich knížkách jsem se dozvěděla, když mi bylo asi deset let. Prvním dílem, které se mi dostalo do ruky, byl Pán prstenů: Společenstvo prstenu. V té době to na mě bylo moc složité, a tak jsem se rozhodla vrátit k dětské literatuře, kterou jsem doposud četla. Časem jsem na Vaše dílo zapomněla, ale v patnácti letech ke mně doputovalo znovu. Byla jsem zrovna v knihovně a hledala knížku, která by mě zaujala jak svým obsahem, tak i obalem. Spatřila jsem dílo, jež jsem už někdy v ruce držela. Neváhala jsem a půjčila si ho. Dalo by se říct, že se ke mně dostalo stejnou náhodou, jako Prsten moci k panu Frodovi, který je mimochodem mojí nejoblíbenější postavou celé trilogie.

Musím uznat, že to dílo mne pohltilo natolik, že jsem s každou napínavou scénou zatajovala dech. Po prvním dílu následoval druhý, třetí, pak přišly na řadu Hobit a další Vaše dokonalé knihy.

Jste člověkem, který mi otevřel dveře do fantastického světa. Díky Vám jsem se dostala k velkým autorům, jako jsou Andrzej Sapkowski, Terry Pratchett či Steven Erikson. Ovšem žádný z nich se Vám nemá šanci vyrovnat. Navždy pro mě budete tím nejlepším z nejlepších. Až do konce mého života.

Se vší úctou


Petra K.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis významné osobnosti (Tolkien)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)