ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Dopis pro známou osobnost - Mika Waltari

Vážený pane Waltari,

není to tak dlouho, co jsem dočetla jednu z Vašich knih. Nemůžu říct, že mě nezaujala, nýbrž naopak.

Mám ráda historii a s tím spojené (občas i fiktivní) historické romány. Právě ten od Vás s názvem Egypťan Sinuhet mě začal zajímat, už když jsem o něm poprvé uslyšela.
Později jsem si šla knihu koupit. Trochu mě polekalo těch 800 stran a říkala jsem si, jak to může být o jednom lékaři tak dlouhé, přesto jsem si ji vzala. Jakmile jsem přečetla první kapitolu, věděla jsem, že ji prostě dočtu. Ihned mě příběh chytil. Žádné zdlouhavé pasáže nebo naopak neúplný obraz situace. Tak akorát.

Nepochybně Vám trvalo dlouho zjistit a ověřit všechny ty informace a data ze 14. století př.n.l. Zajímalo by mě, odkud jste čerpal?

Jste pro mě velice významný spisovatel. Moc děkuji za to, že jste mi díky této knize ujasnil a srovnal alespoň úsek z dějin starověkého Egypta.

Vaše J.K.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis pro známou osobnost - Mika WaltariMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)