ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Dopis pro známou osobnost - Mika Waltari

Vážený pane Waltari,

není to tak dlouho, co jsem dočetla jednu z Vašich knih. Nemůžu říct, že mě nezaujala, nýbrž naopak.

Mám ráda historii a s tím spojené (občas i fiktivní) historické romány. Právě ten od Vás s názvem Egypťan Sinuhet mě začal zajímat, už když jsem o něm poprvé uslyšela.
Později jsem si šla knihu koupit. Trochu mě polekalo těch 800 stran a říkala jsem si, jak to může být o jednom lékaři tak dlouhé, přesto jsem si ji vzala. Jakmile jsem přečetla první kapitolu, věděla jsem, že ji prostě dočtu. Ihned mě příběh chytil. Žádné zdlouhavé pasáže nebo naopak neúplný obraz situace. Tak akorát.

Nepochybně Vám trvalo dlouho zjistit a ověřit všechny ty informace a data ze 14. století př.n.l. Zajímalo by mě, odkud jste čerpal?

Jste pro mě velice významný spisovatel. Moc děkuji za to, že jste mi díky této knize ujasnil a srovnal alespoň úsek z dějin starověkého Egypta.

Vaše J.K.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: J. Kloudová, 02.11.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis pro známou osobnost - Mika WaltariMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­