ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Hamletovi

Drahý Hamlete,

posílám Ti pozdrav z daleké budoucnosti. Rozhodla jsem se Ti napsat, protože Tvůj příběh mě oslovil a je opravdu hodně věcí, které mám na srdci. I přes to, že žijeme každý v jiné době, myslím, že existuje plno skutečností, ve kterých bychom si mohli porozumět, jelikož některé špatnosti se nezměnily ani za pět set let.

Chtěla bych Ti říct, že podle mě jsi velice inteligentní a přemýšlivý mladý muž. Obdivuji na Tobě tvoji nezkrotnou touhu po spravedlnosti. Vím, že tvé činy souvisí i s pomstou tvého drahého otce, přesto souhlasím s tvými názory, že Dánsko je pro tebe jako vězení, jako nepletá zahrada, kde neřád se plemení. To je právě jedna z věcí, jež nevymizela dodnes.

Mezi Tvé vlastnosti patří jistě i váhavost a nerozhodnost. Oceňuji, že si chceš vše dobře rozmyslet, nevěřit stále se opakujícím frázím, falešným lichotkám, které se Ti hnusí a prohlédnout každou možnou nepravost. Přesto si myslím, že v určitých chvílích je třeba být schopný rychle se rozhodnout a konat rázné činy. Kdybys tak dlouho neváhal, mohl jsi zabít svého strýce tak, jak si to přál tvůj otec, a učinit zadost spravedlnosti, po které jsi tak moc toužil.

Obdivuhodné jsou také Tvé úvahy nad otázkami života, které Tě pronásledují na každém kroku a ve kterých se nebojíš vyslovit věci, nad nimiž se ostatní bojí jenom zapřemýšlet. Myslím si, že díky Tvé otázce "Být, či nebýt?" by Tě většina lidí považovala za pesimistu, jenž opovrhuje darem života. Já osobně bych Tě nazvala realistou. Musel jsi to mít těžké, Tvůj vlastní strýc zabil Tvého milovaného otce, neváhal se oženit s Tvojí matkou a ukrást trůn, který právoplatně náležel Tobě. Tato bratrovražda a určitá zrada Tvé matky Tě musela jistě velice ranit.

Velice poučná je také Tvá lest s divadlem - díky Tvé přemýšlivosti, vynalézavosti a dobrému načasování jsi hravě zjistil, co jsi zjistit chtěl. Dokonce Tvá pochopitelná podezřívavost Ti zachránila život před vrahy, které na Tebe vyslal Tvůj strýc.

Jistě lituješ smrti své dívky Ofélie. Ano, neřekl jsi jí, že si na blázna jen hraješ, protože jsi jí nechtěl ublížit. Možná jsi k ní měl být upřímný a dopadlo by to jinak. Ovšem minulost se změnit nedá, zato budoucnost ano. Rozhodujeme o ní sami a je jen na každém z nás, zda zvolíme správně, nebo špatně.

Závěrem Ti chci říct, že jsi velkou inspirací pro mě a jistě i pro spoustu dalších lidí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 12.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis HamletoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­