ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 84x Prosím, ohodnoť práci

Beátce

Ahojky Beátko,
musím Ti říct, že kdybych mohla vrátit jediný okamžik zpět, tak bych vrátila 31. srpen 2004 (7:32 hodin)...
Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem byla nešťastná. Víš, znamenalo to, že musím ukončit studium. Ale brzy jsem se na děťátko začala opravdu těšit... Po devíti krásných měsících přišel den, kdy jsem Tě přivedla na svět. Ano přiznávám, že jsem si trochu vyčítala, že nebudeš mít tatínka, který by Ti dal ten správný základ, ale...
Byla jsem opravdu moc šťastná. Byla jsi nádherná usměvavá holčička a já Tě moc milovala. Již dříve jsem si slíbila, že nikdy neřeknu Jirkovi-Tvému tatínkovi o Tvé existenci, ale když Ti byli dva měsíce, tak mě výčitky přemohly a Tvému tatínkovi jsem napsala dopis. Jirkovi bylo 24 let a když zjistil, že jsi jeho dítě, tak Tě chtěl získat do své péče.
Byla jsem 17-ti letá dívka a vše šlo v můj neprospěch... Proplakala jsem mnoho dlouhých nocí a trápila se. Pak přišel Jirka se soudním rozhodnutím o svěření do péče. Prosila jsem a plakala, ale jeho nic neobměkčilo. Ty jsi zrovna spinkala a ten hluk Tě probudil. Z Tvé postýlky se ozval srdceryvný pláč a mně se ta chvíle beznaděje zapsala hluboko do srdíčka.
Každý den jsem byla jak tělo bez duše, chtěla jsem Tě mít opět u sebe, chovat Tě ve své náruči a hladit tě po Tvé hebounké tvářičce.
A potom přišel ten hrozný den: Vstala jsem jako každé jiné ráno, jen tentokrát mě probudil jiný zvuk - zvonění telefonu. Celou noc mě pronásledovaly noční můry a když jsem zvedla telefonní sluchátko, tak se mi zastavilo srdce. "Beáta je mrtvá," ozvalo se z toho sluchátka a já doufala, že to je jen krutý žert, ale nebyl a já se propadla do světa stínů. Do světa, kde nejsem ani mrtvá ani živá. Tak tu teď sedím a píši Ti tento dopis plný bezmoci a utrpení.
A proto bych změnila právě 31. srpna 2004... Byla to chvíle, kdy jsem začala psát ten zpropadený dopis pro Tvého otce.
Chtěla bych Ti toho tolik říct, ale jediné, co dokážu, je plakat, a tak pláči... Mé oči jsou oteklé a tvář mám na svůj věk nepřirozeně vrásčitou.
Sbohem má sladká Beátko

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Splendid, 01.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
BeátceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­