ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Život v číslech

  • životopis (slohový útvar stylu administrativního, využívá prostředků popisu a charakteristiky)
  • popis života a nepřímá charakteristika vybrané osoby formou životopisných údajů

Anna Wernerová
Narozena 26. března 1932 v Novém Strašecí v rodině traťového pomocníka Karla Soukupa a Ludmily Štýbrové (Soukupové) - ženy v domácnosti, jako jedna ze sedmi dětí. Jejími sourozenci jsou Františka Soukupová (1937), Marta Soukupová - Struhárová (1942), Augustýn Soukup (1933-2009), Lidka Soukupová - Žandová (1929), Marie Soukupová - Ibserová (1926) a Karel Soukup (1923-2008). V Novém Strašecí absolvovala základní školu (J.A.Komenského). Poté se dostala se na střední školu - Základní odborná škola ve Slaném - obor maloobchodní příručí. Studium úspěšně zakončila výučním listem. V mládí se věnovala sportu (běhu a bruslení).

Její první zaměstnání bylo od roku 1950 do roku 1952, a to ve Vzájemnosti - družstvu ve Slaném, nejdříve pod vedením soukromníka Vejražky, poté státu. Věnovala se zde prodeji zboží u pultu. Následujícím povoláním se stala práce v rakovnické Šamotce od roku 1953 do roku 1958. Mezitím je ženou v domácnosti a na mateřské dovolené, pracuje přechodně, například na statku či v lesnictví (léta 1964, 1965 či 1976). V 57 letech odešla oficiálně do důchodu.

Ještě předtím, po svatbě v roce 1957, se přestěhovala na Stochov. Během několika let, z důvodu uvolnění domu v Novém Strašecí, se přestěhovala opět tam (1964) do Jungmannovy ulice. V té době se jí narodily 2 děti - Adolf (27. října 1958) a Marie (14. ledna 1970), vdala se v Praze na Vyšehradě za Adolfa Wernera staršího a změnila své rodné příjmení ze Soukupová na Wernerová. Z důvodů narození dcery a hledání většího bydlení se v roce 1971 přestěhovala do Nového Strašecí - Karlovarské ulice XYZ. Její manžel umřel v roce 2005.

Nyní je jí 77 let a stále se věnuje svým koníčkům. Má velmi rozmanitý život. Mezi její další zájmy patří zahrádka, vaření a četba (převážně historická). Je silně věřící. Mluví plynně rusky. Její děti jsou ve věku 50 a 38 let. Nyní je k zastižení na adrese XYZ, Nové Strašecí, 271 01, nebo na telefonu XYZ.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 30.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život v číslechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­