ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Ta, co mi dala život

Pro mou charakteristiku jsem si vybrala člověka, který mi dal život, vychovával mě a naučil mne v životě překonávat překážky - mou drahou maminku.

Má maminka se jmenuje Iveta a v červenci oslaví své 40 narozeniny.
Měří něco okolo 175 cm a je trochu oplácanější postavy. Do obličeje jí spadají krásné melírované, krátce střižené vlasy. Na jejím obličeji nejvíc vynikají její nádherné modré oči, které na první pohled musí zaujmout snad každého. V létě se jí na nose a částečně i na tvářích vyskytují malé pihy.
Její úsměv je to nejkrásnější, vždycky mi zlepší náladu.

Mamka si potrpí na elegantní oblečení, ale sportovní jí také vyhovuje. Jejími nejoblíbenějšími barvami jsou černá a červená, které spolu krásně ladí. V zimě nejraději nosí dlouhý kabát, černé kalhoty a vysoké kozačky s dlouhou špičkou. V létě pak baleríny se šaty.

Má maminka je skvělá osoba. Mohla bych o ní psát dlouhé slohové práce, avšak kdo ji zná, ví, že je to naprosto skvělý člověk. Samozřejmě jsou i dny, kdy se vyspí se špatnou náladou, ale takhle to má každý.
Maminka je velmi milá, hodná, spolehlivá, usměvavá, obětavá a nikdy nezkazí žádnou zábavu. V její přítomnosti se cítím nejlíp.

Vím, že mamka nemá ráda, když to říkám, ale mezi její koníčky jistě patří i uklízení. Miluje, když je všude uklizeno, nikde se nic nepovaluje a všechno jen září. Ráda si také občas chodí zacvičit. V zimě nejraději lyžuje, ale kvůli svému nemocnému kolenu musí již lyžování omezovat.

S mou nejdražší mám velice dobrý vztah. Občas se sice pohádáme, ale vždycky nás to rychle přejde.
Maminka je člověk, jemuž můžu říct naprosto všechno, můžu se jí jít vybrečet na rameno a vím, že mě utěší a že mi v těžkých chvílích pomůže všechno zvládnout. Je to člověk, na kterého se můžu vždy stoprocentně spolehnout. Za všechno jí patří velké DÍK.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ta, co mi dala životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)