ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 41x Prosím, ohodnoť práci

Safira (literární postava)

Pro svou charakteristiku jsem si vybrala dračici jménem Safira z fantasy série Odkaz Dračích jezdců od spisovatele Christophera Paoliniho.

Když se narodila, neměřila více než 50 cm, avšak v dospělém věku může být velká jako hora, a to doslova.
Šupiny má temně safírově modré, její křídla jsou průsvitná a procházejí jimi kostěné výběžky, které postupují od předního okraje křídel a vytvářejí tak řady drápů rozmístěných poměrně daleko od sebe. Její hlava připomíná trojúhelník. Z horní čelisti se jí stáčejí dolů dva bílé tesáky. Drápy má bílé jako naleštěnou slonovinu, z vnitřní strany lehce zoubkovité. Pás ostnů se jí táhne po hřbetě od kořene hlavy až ke špičce ocasu.

Safira je chytrá, sebejistá, ochranářská, ale i svým způsobem bojácná.
Ráda létá, loví a zabíjí nepřátele. Je myšlenkově spojena se svým jezdcem Eragonem, kterého si vybrala podle jeho vlastností, když byla ještě ve vejci. Chrlí oheň a někdy provede i nějaké kouzlo.

Postava Safiry je mi svou povahou, vzhledem a chováním velmi sympatická.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sammy, 03.10.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Safira (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­