ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Popelka (pohádková postava) (2)

Popelka - dívka, která je neustále ušpiněná od popela, podle nějž získala i své jméno. Má dlouhé hnědé vlasy a pronikavé, světlé oči. Žije se svojí macechou a nevlastní sestrou na statku, kde ji ty dvě nutí pracovat jako služka.

Popelka je bystrá, chytrá a velmi skromná. Většinou se na svět vesele usmívá, a to i když se jí zrovna nedaří. Je moc hodná, nikdy by nikomu neublížila pouze kvůli svému prospěchu. Pokud nemá, co hezkého by řekla, raději mlčí. Když už něco říká, myslí to vždy naprosto upřímně.

Ke všem dobrým lidem je přátelská a milá, každému ráda pomůže. Mezi lidmi mnoho přátel nemá, protože má neustále něco na práci. Ostatní upřednostňuje před sebou, obrana někoho jiného je pro ni jediný důvod ke lži.

Práce se nebojí a vždy udělá všechno přesně, jak má. Je velmi pečlivá a poradí si s téměř jakoukoliv činností. Nikdy nic nenechává na poslední chvíli.

Má ráda zvířata, obzvláště svého koně Juráška. Umí skvěle střílet z kuše a lézt po stromech. Baví jí vymýšlení hádanek.

Je to skvělá postava a já ji mám moc ráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popelka (pohádková postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)