ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 113x Prosím, ohodnoť práci

Popelka (pohádková postava)

Popelka je pohádková postava, které dali jméno podle toho, že byla pořád ušpiněná od popela, když se starala o dům i statek. Je to pracovitá dívka, jež žije v domě své macechy se svou nevlastní sestrou. Obě dvě ji nemají ale vůbec v oblibě a dávají jí ty nejhorší práce, aby se měla špatně.

Popelka má delší hnědé vlasy a oči, jemné rysy a pěknou postavu. Obvykle nosí prosté šaty.

A jaká je uvnitř? Většinou jedná rychle a jistě, když potřebuje pomoci, neváhá se obrátit na své zvířecí kamarády. Jinak ji asi trápí, že musí pořád uklízet a chodit obsluhovat macechu. Ale i přes své povinnosti a trápení si najde čas na své koníčky, jako je kupříkladu ježdění na koni v hlubokém sněhu. Svou práci odvádí skvěle, i přestože si toho někteří neváží. Je ochotna pomoci a zastat se obyčejných lidí, jako je ona sama.

Popelce pomůžou z jejího trápení tři zázraky.
Má také moc ráda prince, jemuž se představí tajemně a po třech otázkách si ho vezme za muže.

Popelka působí mile a laskavě, ale taky rozhodně jako člověk, který ví, co chce a nehodlá se jen tak vzdát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 23.11.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popelka (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­