ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Percy Wetmore (literární postava)

Rozhodl jsem se na následujících řádcích charakterizovat postavu Percyho Wetmorea z knihy Zelená míle od autora Stephena Kinga. Percy ztvárňuje roli bachaře, kterého neměl nikdo rád kvůli jeho špatnému chování ke všem ostatním.

Percy není zrovna největší postavy, ale je svalnatý, stejně jako všichni bachaři. Nosí u sebe svůj obušek a rád se všude vtírá...
Především to je ale rasista. Když do věznice Cold Mountain přivezli vězně černé bary pleti, křičel na něj "Chodící mrtvola!" a podobné poznámky.

Jeho další vlastností je namyšlenost. Z bachařů ho nemá nikdo rád, on si na ně navíc stále stěžuje u svých příbuzných, kteří zastávají vyšší posty. Všichni se mu bojí ublížit, aby náhodou nežaloval.
Mezi jeho další velmi viditelnou vlastnost patří nenávist. Jednomu z vězňů při popravě na elektrickém křesle nenamočil houbu, protože chtěl, aby umíral dlouho a velmi bolestně.

U jeho vlastností byste nenašli snad jedinou kladnou. S lidmi jako on se málokdy setkáte. Je to jeden z těch lidí, kteří by vám v práci dovedli velmi pěkně "pít krev".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Percy Wetmore (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­