ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Percy Wetmore (literární postava)

Rozhodl jsem se na následujících řádcích charakterizovat postavu Percyho Wetmorea z knihy Zelená míle od autora Stephena Kinga. Percy ztvárňuje roli bachaře, kterého neměl nikdo rád kvůli jeho špatnému chování ke všem ostatním.

Percy není zrovna největší postavy, ale je svalnatý, stejně jako všichni bachaři. Nosí u sebe svůj obušek a rád se všude vtírá...
Především to je ale rasista. Když do věznice Cold Mountain přivezli vězně černé bary pleti, křičel na něj "Chodící mrtvola!" a podobné poznámky.

Jeho další vlastností je namyšlenost. Z bachařů ho nemá nikdo rád, on si na ně navíc stále stěžuje u svých příbuzných, kteří zastávají vyšší posty. Všichni se mu bojí ublížit, aby náhodou nežaloval.
Mezi jeho další velmi viditelnou vlastnost patří nenávist. Jednomu z vězňů při popravě na elektrickém křesle nenamočil houbu, protože chtěl, aby umíral dlouho a velmi bolestně.

U jeho vlastností byste nenašli snad jedinou kladnou. S lidmi jako on se málokdy setkáte. Je to jeden z těch lidí, kteří by vám v práci dovedli velmi pěkně "pít krev".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Percy Wetmore (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)