ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Paul Edgecombe (literární postava)

Rozhodl jsem se charakterizovat Paula Edgecombea z knihy Zelená míle od autora Stephena Kinga. Jelikož v knize zastupuje roli vypravěče i bachaře, měl jsem při četbě knihy dostatek času na to, abych poznal, jaký má charakter.

Jeho hlavní kladnou vlastností je dobrosrdečnost. Snaží se každému pomoci, a i když on sám se necítí nejlépe, je na ostatní vždy milý a hodný.
Když po něm něco potřebuje kdokoliv z vězňů, jiný bachař nebo třeba správce věznice, vždycky jim rád pomůže.

Mezi jeho další kladné vlastnosti patří umění naslouchat i empatie. Kdykoliv mu chtěl vězeň cokoliv říct, vyslechl ho a snažil se mu pomoci, pokud to jen trochu šlo. Nebo utěšoval správce, který měl nemocnou manželku, že všechno bude v pořádku a nic se neděje.

Celkově jsem u hlavního hrdiny této knihy našel jen spoustu kladných a žádnou zápornou vlastnost.
Lidí, jako je on, po světě moc nechodí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Paul Edgecombe (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­