ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Pan Leli z knihy Slavnosti sněženek (literární postava)

Leli byl těžkej pard, pro samý kamarády ani neměl čas se oženit, tak velkej kamarád to byl.

Pan Leli byl menší postavy a nosil většinou šedý klobouk, vlasy měl vlnité v barvě kaštanové. Z obličeje na nás hleděla 2 veselá očka. Jeho nos byl velký a špičatý. Ústa měl menšího tvaru, neustále se ušklebující. Tváře míval hladce oholené.

Pan Leli je hodně kamarádský typ člověka, který se do všeho míchá, ale umí si se vším "poradit". Jeho oblíbenou větou bylo: Technická závada výrobku. Ve všem si pan Leli věděl rady, tak byl sečtělý, že vlastně byl jako veliký technický příruční slovník, a o všem, kde se co stalo nebo událo, o tom dovedl udělat přednášku. Doma na chatě měl Leli krásnou dílnu, a v té dílně měl dlouhé věšáky, a na nich visely různé šaty a kombinézy podle toho, co právě Leli dělal, nebo kam se chystal. Když řezal něco s pilkou na železo, vzal si montérky a čepici s tím velikým kšiltem, pracoval soustředěně a běda kdyby mu do toho někdo přišel. Vždycky říkal: "Když pracuju, tak nechci být nikým vyrušován."

Leli, to byl těžkej pard, kterej nejen myslel na nás a pro nás, ale námi a s námi žil a my jsme si ho vážili.

Jeho velikou vášní byly automobilové závody, a to nejenže sledoval každý veliký závod Formule 1, ale věděl ze všech zahraničních časopisů všechny podrobnosti ze života těch slavných es, znal i jejich rodinný život.

Leli byl rovněž posedlý skupováním všelijakého haraburdí, protože mu bylo vždy líto nekoupit věc, když je laciná. Obchodem získal i svou družku, kterou dostal výměnou za obraz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: phrybar, 21.10.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan Leli z knihy Slavnosti sněženek (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­