ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Můj vzor: Marilyn Monroe

Mým vzorem je americká herečka, zpěvačka, modelka a producentka Marilyn Monroe.

Její blonďaté kadeře, modré oči a výrazně malované rty zná snad celý svět. Je považována za nejkrásnější herečku historie. To ale není důvod, proč o ní píši. Tato žena měla spoustu snů i plánů, ale jeden je všechny převyšoval - toužila stát se herečkou. Byla vytrvalá, tvrdohlavá, zapálená a díky tomu a své postavě i velmi úspěšná. Studio ji chtělo mít jen jako hezkou tvářičku, aby zpívala a pohupovala boky. Ona však chtěla být váženou herečkou a hrát drama. Ukončila tedy pracovní poměr se studiem a přestěhovala se do New Yorku, kde měla ještě spoustu věcí teprve před sebou.

S lidmi na tom byla o něco hůře. Její výkony a životní příběhy nutily muže ji milovat a ženy litovat. Většina jejích partnerů se však nedokázala přenést přes její slávu, a tak několikrát stála jak před oltářem, tak i u podpisu rozvodových papírů. Když uvážím, jak těžké měla dětství a že se vypracovala prakticky z ničeho, musím žasnout. Trpěla několika psychickými, ale i fyzickými nemocemi, které jí značně ztěžovaly život.

Zemřela ve svých 36 letech. Kdovíco všechno by dokázala, kdyby žila déle...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Viki, 09.03.2017

   
­­­­

Slohová práce Můj vzor: Marilyn Monroe ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj vzor: Marilyn MonroeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­