ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Můj idol: nejlepší člověk pod sluncem

OSNOVA:

I.Seznámení s osobou
II.1. Oblečení
2. Kladné vlastnosti
3. Chování a jednání
III.Můj vztah k osobě

Na světě nejspíše neexistuje ideál člověka, avšak většina obyvatel naší planety se mu velice přibližuje. Z mého nejbližšího okolí mám úctu k mému tatínkovi, který se jmenuje Stanislav. Není to jen proto, že je mým rodičem, ale cením si ho také jako kamaráda. Můžu tedy říci, že taťka ztělesňuje mého vysněného idola.

Můj otec má tmavší, nakrátko ostříhané vlasy, mezi nimiž se dají již zahlédnout příznaky pokročilého věku. O tom, že není už žádný mladík, svědčí také vrásky v oblasti úst, díky kterým můžeme poznat, že se jedná o veselého člověka. Výrazné oči šedomodré barvy a tmavé obočí mu dodávají jak na důstojnosti, tak na upřímnosti. Vousy, pod nimiž se skrývají úzké rty, nosí oholené.
Tatínek upřednostňuje sportovní módu v barvě béžové nebo kaki zelené, ovšem v jeho šatníku bychom rovněž našli černou nebo hnědou.

Otázku, proč jsem si vybrala právě jeho jako nejlepšího člověka pod sluncem, asi už teď ani zodpovídat nemusím. Převládají u něj klady, a tak já můžu jen doufat, že takovou povahu po něm také zdědím.

I přestože na sebe tatínek dbá, řekla bych, že důraz klade především na chování a vystupování. Asi nejvíce na něm obdivuji jeho temperament a elán. I když je o pár desítek let starší než já, neustále z něj vyzařuje neuvěřitelné množství energie. Dokáže se také radovat z maličkostí a rozhodně mu nechybí smysl pro humor. Patří mezi bezkonfliktní typy, avšak nenechá si nic líbit. Nesnáší nepřímé jednání, pomlouvání nebo ovládání druhých. Ze srdce nenávidí ty, kteří nemají kousek cti a kteří si nedokáží vážit rodiny. Můžu říct, že jsem v životě nepoznala zásadovějšího člověka. Nedělá ostatním to, co by on sám nechtěl. Můžete se na něj naprosto spolehnout, neboť když taťka jednou něco slíbí, tak to dodrží.

Našeho vztahu si opravdu nesmírně vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Proudnice03, 14.09.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj idol: nejlepší člověk pod sluncemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­