ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 164x Prosím, ohodnoť práci

Mr. Bean (filmová a seriálová postava) (2)

OSNOVA:

I.1. Představení postavy
II.1. Popis zevnějšku
2. Povahové vlastnosti
III.1. Můj vztah k Mr. Beanovi

Mou nejoblíbenější filmovou postavou je muž jménem Mr. Bean, kterého ve všech jeho filmech a seriálových epizodách ztvárnil britský komik a herec Rowan Atkinson. Mr. Bean je člověk, jenž mě vždy dokáže svým humorem a svými bláznivými grimasami rozesmát.

Má černé vlasy a nikdy není učesán jinak než "na pěšinku". Je to hubený, chudý člověk. Má zelené oči. Nenosí žádný knírek ani vousy. Vždy bývá oblečený ve svém obnošeném šedém saku. Pod ním má sněhově bílou košili a na krku tmavě červenou kravatu se světlými puntíky. K tomu všemu nosí tmavě hnědé konfekční manšestráky opásané černý koženým páskem. Na nohách mívá obuté staré prošlapané lesklé polobotky černé barvy.

Je nemotorný a nešikovný jako slon v porcelánu. Vystupuje primitivně a přihlouple. Dokáže však vždy nějakým netradičním způsobem vyřešit lapálii, do které se dostal nebo kterou svým chováním sám vyvolal. Snaží se být za každou cenu v pohodě, ale nikdy mu to moc nejde. Standardní situace běžného života řeší absolutně nestandardně, nelogicky, absolutně absurdně a nebezpečně, prostě tak, jak by to nikdo mimo něj nikdy neudělal. Na druhou stranu je však také škodolibý jako vrána v bance. Mentální úroveň Mr. Beana je na úrovni tak osmi až desetiletého dítěte a od přírody je smolař. Nikdy mu nic nevyjde tak, jak si on představuje. Své emoce dává svému okolí zjevně najevo svými vtipnými a roztomilými grimasami a pantomimou. Skoro nemluví, ale když už někdy nějaké to slovíčko utrousí, tak je to vždy něco velmi jednoduchého, hloupého nebo něco, co se absolutně netýká situace, do níž se náhodou dostal. Má hluboký hlas a nadevše miluje píseň "La mer". Vždycky jezdí ve svém jedovatě zeleném autě Mini, které překvapivě nemá obyčejný autozámek, ale petlici. Bytostně nenávidí všechny čtyřkolky a motorky.

Ve skutečnosti je Mr. Bean jen taková tragikomická postavička, která není určena k napodobování a která se, jakoby náhodou, potýká s životem ve skutečném světě. Jeho život je vtipný jen z pohledu pozorovatele. Z pohledu pana Fazole, jak by zněl překlad jména Bean do češtiny, to musí být učiněná katastrofa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mr. Bean (filmová a seriálová postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)